lagere klas toegewezen. Meester Vos van Zon werd wederom tot tijdelijk schoolhoofd benoemd. De tijdens het oproer gemaakte processen-verbaal haddèn nog een rechtszaak tot gevolg. Op 6 juni moesten vier verdachten zich voor de Arrondissementsrechtbank in Alkmaar verantwoor den. Na een aanvankelijke veroordeling tot drie maanden gevangenisstraf werd deze voor drie van de vier veranderd in vrijspraak. Voor één bleef de straf dezelfde. Deze diende een verzoek tot gratie in bij de Koningin die hem daarop twee maanden kwijtschold. De resterende ene maand heeft deze verdachte moeten uitzitten in de Alkmaarse gevangenis. Jan IJff Een heei oude foto. Van onze donateur J.Haster uit Oudkarspel kregen wij een foto die afkomstig is uit Gorredijk in Friesland, omdat men er daar kennelijk ook geen raad mee wist. Het opschrift op het vaandel gaf al aan 'Gemengd Koor Zuid-S char woude'. De namen vormden een groter probleem. Na veel vragen bij oudere mensen waren er 18 van de 29 achterhaald. De rest bleef vooralsnog een raadsel, totdat het toeval wilde dat de heer P. Schoenmaker over een zelfde exemplaar van de foto beschikte, waar destijds Anne Boon-van Twuyver alle namen had opgeschreven. Hoe de foto in Friesland terecht is gekomen is niet moeilijk te raden. De toenmalige dirigent, de onderwijzer Bouke de Vries en mevrouw D.Kingsma waren uit die streek afkomstig. De foto moet genomen zijn kort na de oprichting op 3 april 1900. Inmiddels zijn de volgende namen achterhaald: Achter v.l.n.r.: Ï.Freek van Bergen, 2.(Van der Steen?), 3.Cor Groot, 4.Piet Boon, S.Jacob Schrijver, ó.Piet Veen, I.Arie van Bergen, 8.Cees de Boer, 9.Jan Schijver, lO.Bertus Schrijver, 11.Piet Heneweer. Midden v.l.n.r.: LG.v.d.Velde, 2.Ma Prijs, 3.A.de Vries, 4.Trijntje Smit-Kramer, S.Anne Groot, ó.A.Kostelijk 7.D.Kingsma, 8.A.Kramer, 9.N.Spaans, 10.Grietje Otto. Voor v.l.n.r.: l.Dieuw Kliffen-Kostelijk, 2.Griet Luitjes, 3.T.de Geus, 4.Meester Bouke de Vries, S.E.Smit, ó.Anne Boon-van Twuyver, 7.Ma Berkhout (Pdr), 8.Ma de Boer-Berkhout(Jbdr). r -9-

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 1995 | | pagina 11