VIKINGSCHIP Evenementenkalender 2019 Het in zijn boek beschreven 'schandaal van Oos- terland' stelde eigenlijk helemaal niets voor ver geleken met het echt schandalige optreden van Wilhelm in de Eerste Wereldoorlog. Sterker nog, op Wieringen had dat alleen maar te maken met betaalde liefde en was daarmee dus zelfs verre van gewelddadig. Gelukkig besloot Smit met een aan tal vrolijker spotprenten, zoals die van Wilhelm op schaatsen (geen scheve) op een Wieringer sloot. Uiteraard werd er ook een nieuwe voorzitter be noemd in de persoon van André Kok. André is als zoon van slager Ab Kok en Pietje Kok-de Vries (van het bekende hoedenwinkeltje in de Hoofdstraat) opgegroeid in De Haukes en Hippolytushoef. An dré was in zijn jonge jaren ook al betrokken bij het Wieringer verenigingsleven, zo was hij vier jaar lang hoofdredacteur van 'De rijp', het clubblad van de in die tijd zeer bekende jeugdvereniging Club 1626. Wat is dan passender dan als 65-plusser voor zitter te worden van de Historische Vereniging Wie- ringen. Inloopavond Archeologie De inloopavond archeologie is op verzoek van de Archeologische Werkgroep Kop van Noord-Holland verplaatst naar het najaar. De datum wordt in Op de Hóógte nr.3, verschijningsdatum 13 september, bekend gemaakt. Excursie Zaterdag 11 mei excursie naar de Oostvaardersplassen en Elburg. De excursie is volgeboekt. Filmavond Maandagavond 30 september en maandagavond 16 december organiseert de archiefcommissie een filmavond in het archief. Tijdstip: van 19.30 tot 21.30 uur. Stamboomweekenden Wiegman 5 en 6 oktober stamboomweekend in het dorpshuis van Westerland van 14.00 uur tot 17.00 uur. 12 en 13 oktober stamboomweekend in het dorpshuis van Westerland van 14.00 uur tot 17.00 uur. Najaarslezing In oktober is de jaarlijkse najaarslezing in het Vikingschip in Den Oever. Het pro gramma wordt in het volgende nummer van Op de Hóógte bekend gemaakt. liureel centrum hollands kroon Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 31e jaargang nr. 2 - 2019

Op de Hòògte - Wieringen | 2019 | | pagina 7