Boelhuis, een elektricien en een professor De stamboom Wiegman komt in beeld door Bob Gorter Boelhuis, een elektricien en een professor. Een beetje raadselachtige titel van dit artikel. Het geeft niettemin een indruk welke beroepen en activitei ten de commissie genealogie bijvoorbeeld kan vin den bij de samenstelling van en de zoektocht naar gegevens over de familie Wiegman op Wieringen, maar ook op Terschelling. Alles begint op 9 december 1781, als Albert Wieg man trouwt in de Nederduits-gereformeerde (later Nederlands-hervormde) kerk van Hippolytushoef met Aaltje Lammerts Disman. In het trouwboek van die kerk staat het volgende: van de naam Wiegman: Wigeman, Wiegeman, Wiechman en Wieg- mans. Niet iedereen kon schrijven in die tijd en een algemene spelling was er ook niet. Albert en Aaltje zijn de stamouders van alle Wiegmannen op Wierin- gen en op Terschelling. Zij kregen zes kinderen. "Ingetekend24 Nov(emb)er, getrouwd 9 Dec(embe)r te Hippolytushoef. Albert Wigeman J.M. geb(oortig) vanwoonagtig alhier en Aaltje Lammerts Disman, J.D. geb(oren) te Oosterland, en woonende alhier." Er staat "J.D." (jongedochter) en "J.M." (jongeman). Dat heeft niets met de leeftijd van de personen te maken, het geeft alleen aan dat zij beiden voor de eerste keer trouwden. Ja, 1781 is al heel lang geleden. Jammer genoeg stopt hier de speurtocht naar het verleden van Al bert Wigeman (Wiegman) al, omdat op de plaats waar zou moet staan waar hij vandaan komt alleen maar puntjes staan. We moeten ons onderzoek vooralsnog beginnen in 1781, verder teruggaan is bij de naam Wiegman op Wieringen helaas nu niet mogelijk. Even voor alle duidelijkheid: we kwamen veel varianten tegen Er zijn twee Wieringer neven, Cornelis (1855-1943) en Albert (1848-1918) verhuisd naar Terschelling. Zij zijn de stamvaders van de Terschellinger Wiegman nen. Als het boek klaar is komen er in oktober 2019 weer twee stamboomweekenden in Westerland. Voorlopig zijn we nog bezig met het verzame len van gegevens en foto's en archiefbezoek. De commissie bestaat uit Jaap Lont, voorzitter, Marga Dikken-Kooij, Bob Gorter, Helene Gorter-Prins, Kees Rotgans, Jaap Schoenmaker en Gertjan Visser. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 30e jaargang nr. 4 - 2018

Op de Hòògte - Wieringen | 2018 | | pagina 6