Tv Schenkingen Aanvullingen en verbeteringen Van Piet Luijt: het boek 50 jaar Zuiderzeewerken. Van Tiny Borst-Beemsterboer: twee plakboeken met foto's, programma's en krantenrecensies over de toneelverenigingen De IJpelaars en Ontspanning na Arbeid. Periode ca. 1961-1978 1978 1990. Van Nel Fijnheer-Rotgans: diverse mappen en andere materialen. Van Nel en Kees Neidhöfer: een aantal plakboeken met foto's met als onderwerp de sloop van Oeverse Machinefabriek in de Voorstraat te Den Oever. Van Familie Benschop: diverse boeken o.a. Erfgoed van Nederland, Door de eeuwen heen (info m.b.t. stolpen), Natuur en Landschap van Wieringen, De stolp te kijk en Een tocht door Noord Holland. Van Arie Bakker: diverse bladen van Toneelvereniging Succes uit de nalatenschap van Gre de Voeght-Bakker. Van Elly van Stipriaan: het uitgewerkte toneelstuk 'De dochter van de keetbaas'. Het toneelstuk geschreven door C.J. Bosker, werd opgevoerd in 1982 door de toneelverenigingen Succes, O.N.A. en de Plankeniers ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Afsluitdijk. Van Cees en Sjoerdje Koorn: een diakoffer met dia's uit de nalatenschap van Arie Bakker (vroeger postbode, uit de Noord-Gesterweg in Den Oever). Van Willem Vermeulen: twee foto's van de boerderij van familie Veenhoven-Bosters, Oosterklief 12, Hippolytushoef. Alle gevers hartelijk dank! Naar aanleiding van het artikel Honderd jaar Zuiderzeewet van Henk Broer in nummer 3 van 2018 ontvingen we een reactie van Piet Kooij. In het artikel van Henk Broer genoemde boek van Emiel Hakkenes staat ook iets over Klaas Kornelis Kooij, iemand met Wieringer wortels. De Afsluitdijk is aangelegd volgens het plan van deze Kooij. Ook is te lezen dat de nota's van Lely 'Een voorzichtig allegaartje van gestolen ideeën' waren. Niet alle plannen waren dus van Cornelis Lely zelf. Piet Kooij heeft daar over geschreven in zijn in 2013 gepubliceerde boek: De eeuw van mijn ouders. Klaas Cornelis Kooij is geboren in Stavoren. Zijn vader was Cornelis Cooij, gedoopt op 13 augustus 1758 op Wieringen. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 30e jaargang nr. 4 - 2018

Op de Hòògte - Wieringen | 2018 | | pagina 32