Oktober Oosterlander orgel voor radio In een NCRV-programma wordt de aan dacht gevestigd op enkele beroemde orgels in Noord-Holland. Hiertoe behoort ook het or gel van de Oosterlanderkerk. De bekende or ganist, de heer Klaas Bolt, zal voor een NCRV bandopname het Oosterlander orgel bespelen. November Oude boerderij wordt gesloopt Het gaat snel bergafwaarts met de laatste boe- renbehuizing die nog aan de Hoofdstraat 37 stond. De laatste die erin boerden waren de gebroe ders Dekker. Sindsdien is het pand ondermeer gebruikt als woonhuis, fietsenstalling en ver koopinrichting voor ijs. De familie Goederee waren de laatste bewoners. De boerderij moet nu plaatsmaken voor een modern winkelpand. De heer M. Metselaar gaat op dit goed gelegen punt een Centrawinkel annex woonhuis bouwen. Nieuw kerkgebouw officieel in gebruik genomen Op 14 november is onder grote belangstelling de nieuwe gereformeerde Ankerkerk aan de Se ringenlaan in gebruik genomen. "Allen hebben we naar deze dag toegeleefd", aldus ds. Procee in zijn openingswoord tot de vele Gemeenteleden, geno digden en belangstellenden. De heer J.W. van Oos ten droeg het gebouw over aan de kerkenraad. Het werd officieel overgedragen door het aanbieden van een drietal glascollages, voorstellende: doop, het woord en avondmaal. Deze waren gemaakt door de heren A. en A.J. Westra en de heer Van Oosten. De Ankerkerk met zijn toren zijn ruim 16 me ter hoog. Het anker (4 meter hoog) op de to ren past in het beeld van een dorp waar van de inwoners in doen of denken nauw betrokken zijn met de zee. De bijzondere bouw van deze kerk is naar een ontwerp van het archi tectenbureau Steen en Tuinhof uit Leeuwarden. Mandolinevereniging Oost-Wieringen voor de radio De Mandolinevereniging Oost-Wieringen kreeg een vererende uitnodiging. Voorzitter A. Buma werd opgebeld door de AVRO radio, hen was ter ore gekomen dat in Den Oever een zeer Op de achtergrond de oude boerderij aan de Hoofdstraat 37. De dames in klederdracht: links Pietje Kok-de Vries, rechts Lies Peters-Doves. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 30e jaargang nr. 4 - 2018

Op de Hòògte - Wieringen | 2018 | | pagina 28