Het Teschemacher orgel in de Michaëlskerk. Ds. A. van Dorssen bevestigd als predikant Op 15 september is ds. A. van Dorssen voor de hervormde ge meente Wieringen bevestigd als predikant. Dit na een vacature die vier jaar in beslag nam. De kerk was tot de laatste plaats bezet. Ds. A. J. Bijl uit Twisk, sinds twee jaar consulent, bevestigde de nieuw beroepen predikant in zijn ambt middels de onderwijzing en bevestigingsvragen zoals deze in de kerkorde zijn vastgelegd. Ds. A. van Dorssen. Hervormd Wieringen nam histo risch besluit, beide gemeenten sa mengevoegd Een belangrijk, eerder door de kerkraden van de hervormde ge meente Hippolytushoef Wester- land, Oosterland en Den Oever, genomen besluit, werd 13 sep tember bekrachtigd. Wieringen sinds mensenheugenis kerke lijk in twee stukken verdeeld, zal voortaan één gemeente vormen. Met ingang van 1 oktober 1968 is het de hervormde gemeente Wieringen. De nieuwe gemeente heeft twee wijken, Oost en West. Textielhandel en woninginrich ting Th. Meuleveld aanzienlijk vergroot In 1930 begon het echtpaar Scheltus-Stapel aan de Wester- landerweg een textielhandel- tje. Hun schoonzoon, de heer Meuleveld, zette de zaken voort en verbouwde de winkel. Sinds kort is ook de heer P. Bakker in de zaak, schoonzoon van het echtpaar Meuleveld. Het bedrijf groeide naar achteren langs de Westerlanderlaan. Er kwam 175 m2 bij, een toonkamer voor meubelen en een opslagplaats. Tegen de wand een rek met gordijnen stoffen. De oorspronkelijke winkel bleef, en daar mee ook iets van het vroegere dorpswinkeltje. Met de grote etalageramen is deze zaak een aanwinst voor West-Wieringen. Omroeper Een oude gewoonte lijkt in ere hersteld. In opdracht van de gemeente deed omroeper M. Tijsen in Den Oever de ronde. Met zijn machtige stemgeluid wees hij de burgers er op dat de auto van het bevolkingsonderzoek in de Breehornstraat stond in plaats van de Gasthuisweg. Hier was het dezer dagen namelijk kermis. September Kerkgebouw verkocht Het kerkgebouw, inclusief de inventaris, aan de Beltstraat is door de gereformeerde kerk te Wieringen verkocht aan de Pinkstergemeente. Het orgel en de kosterswoning zijn niet bij de koop inbegrepen. In november wordt het nieuwe gerefor meerde kerkgebouw aan de Seringenlaan in gebruik genomen. - 27 - Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 30e jaargang nr. 4 - 2018

Op de Hòògte - Wieringen | 2018 | | pagina 27