De heer Meijert Tijsen uit Den Oever doet mee aan het concours van dorpsomroeper voor Nederland. Hij presenteerde zich in een oud Wieringer kos tuum. Oud-gemeentebode de heer Veerdig liep voorop met het gemeentevaandel. Er waren acht endertig omroepers aanwezig. Bij de TV en radiore porters was Meijert de favoriet, maar de jury gaf de derde prijs. Dit was een vaantje en een tabaksdoos, waarmee de heer Tijsen zeer tevreden was. Juli NUBO opende nieuwe garage Door op een ouderwetse claxon te drukken opende op 5 juli burgemeester Dorsman de nieu we NUBO garage aan de Nieuwstraat. Er waren ver schillende sprekers, de heer L. Bood sprak namens de Wieringer Bovag collega's. Het gebouw is ont worpen door architect G. Deen uit Hoorn, maar de heer Numeijer heeft zelf een groot aandeel in het ontwerp gehad. Kerkorgel Oosterland Organist Cees Klein. Op 19 juli werd het bekende orgel in de kerk te Oosterland getest door de Rijksadviseur van Mo numentenzorg voor orgels, de heer Edskes. Daarbij was ook de heer Klaas Bolt aanwezig, in zijn functie van adviseur voor de restauratie van het Ooster- lander orgel. Hij is organist van de St. Bavokerk te Haarlem. Beide deskundigen waren enthousiast. Een volgende reeks testen zal in januari gehouden worden, omdat men wil weten wat het orgel doet tijdens kou. De organist, de heer C. Klein, heeft weer moed gekregen. Hij hoopt het unieke orgel met de medewerking van de Wieringer orgellief hebbers te kunnen behouden. Brand vernielde een oude boerderij op Stroe Op 28 juli ontdekte de heer J.J. Rotgans dat de boerderij van zijn overbuurman C. Voorthuijzen in brand stond. Alle drie Wieringer brandweerkorp sen namen aan het bluswerk deel, maar er was niets meer te redden. Het brandende en smeulen de hooi werd op het land uitgespreid en smeulde daar 's avonds nog. Door de gunstige wind liep de boerderij van de familie Lont geen gevaar. De oorzaak van de brand is waarschijnlijk hooibroei. Er zijn 35 wagens (ongeveer 50 ton) hooi verloren gegaan. In het woongedeelte is alle aanwezige meubilair verbrand. De verbrande boerderij was één der oudste boerderijen van Stroe. Nieuwe rijdende winkel Melkhandel J.J. van Wachendorff van Rijn heeft een nieuwe rijdende winkel. Het is een Spijkstaal, een door elektriciteit voorgedreven wagen met een lengte van 6 meter. De elektromotor wordt ge voed door 12 accu's. De wagen kan zonder bijladen van de accu's plus minus 25 kilometer afleggen. Augustus Klaas Bolt gaat spelen in Oosterland Op 18 augustus zal in de Oosterlanderkerk een concert te beluisteren zijn. Het befaamde orgel wordt bespeeld door de heer Klaas Bolt, organist van de St. Bavokerk te Haarlem. De heer Bolt is een veel gevraagd concert organist, die veel con cert aanvragen afwijst als het orgel hem niet be valt. Hij bespeelt wel het orgel in de Oosterlander kerk, een bewijs te meer dat dit orgel goed is. Deze bekende kunstenaar zet al zijn krachten in om het oude orgel voor verder verval te behoeden. Aan gespoord door zijn leerling de heer C. Klein, maar vooral door zijn liefde voor goede oude orgels. De heer Bolt heeft later gezegd "Ik heb hier niet op gespeeld, maar ik heb hier genoten." Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 30e jaargang nr. 4 - 2018

Op de Hòògte - Wieringen | 2018 | | pagina 26