Bekendmaking Gemeente Wieringen laten feliciteren. Hij kreeg acht van de dertien uitgebrachte stemmen. Het is bijzonder dat de CPN met één raadszetel de wethouderszetel krijgt. In de gemeentepolitiek gaat het echter allereerst om het belang van de gemeente, de heer Van der Laan voldeed namens de meeste raadsleden aan deze eisen. Zusterkring Oost-Wieringen jubileerde Op 23 februari vierde de oudere zusterkring van de Ne derlands Hervormde Kerk Oost-Wieringen het 40-jarig be staan. Dat feest werd gevierd in de nieuwe kapel, voor deze zusterkring een unieke gebeurtenis. Zo heel onopvallend hebben zij er maar voor gezorgd, dat het bekende spaar boekje voor de inrichting van de kapel de 15.000 gulden is gepasseerd. Maart Nog geen gescheiden afval? J. H. de Krijger opende zijn nieuwe zaak, assortiment belangrijk uitgebreid Zonder enig officieel vertoon opende de heer J. H. de Krijger op 12 april zijn nieuwe zaak in huishoudelijke artikelen. De heer De Krijger heeft in de Zwinstraat zijn lood- gietersbedrijf waarachter een ruime werk plaats. Hij woonde elders, maar zijn ide aal was boven de zaak te kunnen wonen. Architect Zandstra ontwierp een woning boven de werkplaats. De heer de Krijger besloot geen sanitair meer tentoon te stel len, maar zijn bedrijf uit te breiden met een afdeling huishoudelijke artikelen. Hengelsportzaak F. Meinetten heropend Op 19 april heropende burgemeester K.D. Dorsman de zaak van de heer Mei netten. De woonkamer werd bij de win kel getrokken. Langs de wanden hangen hengels in verschillende variëteiten. In een aparte afdeling is het aas onderge bracht. De zeepieren liggen in bakken, die in koelkasten worden bewaard. Voor de heer Meinetten varen in het seizoen 7 tot 10 kotters met sportvissers. Links monseigneur Zwartkruis. Deken Huijboom speldt de onderscheiding op bij de heer P. Glim. Rechts staat Pater Piet van Kampen (Franciscaan). April De J. Henri Dunant in Den Oever Al jaren vaart het hospitaalschip van het Neder landse Rode Kruis de haven van Den Oever binnen. De gasten werden door de heer Lont onthaald op vers gebakken vis, geschonken door de DETV. De vis werd opgediend door drie kel ners van de hotels Bootsman, De Haan en D. Lont. Ieder jaar doen Wieringer meisjes de hele afwas aan boord. Op de kade traden de muziekkorpsen Harmonie en Apollo, bijgestaan door hun drumbands, op voor de vele gas ten. Ook werden er verschillende geschenken uitgedeeld aan boord. Zo viel een straaltje van geluk op de Henri Dunant. Op het schip genieten mensen die voor lange tijd of voor al tijd aan hun bed zijn gekluisterd van een korte vakantie. Kerkgebouw St Hippolytus parochie hon derd jaar Op 28 april begon de eeuwfeestviering in de Rooms-Katholieke Kerk met het op dragen van een pontificale hoogmis door monseigneur drs. Th.HJ. Zwartkruis, bis- Op de gemeentelijke vuilstort plaats aan de Lonjeweg zal i.p.v. op zaterdagmiddag op woensdagmid dag gelegenheid, zijn los vuil te storten. Hiertoe is de vuilnisbelt geopend van 13.30 tot 17.30 uur. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 30e jaargang nr. 4 - 2018

Op de Hòògte - Wieringen | 2018 | | pagina 24