Herinneringen uit het verleden teruggebracht naar het heden Een greep uit de Wieringer Courant van 50 jaar terug, 1968 door Maartje Mulder-Bais A Januari Afscheid van gemeentebode A. Veerdig Het gemeentebestuur van Wieringen nam officieel afscheid van gemeentebode A. Veerdig. In verband met het bereiken van de pensioenleeftijd legde hij zijn functie als gemeentebode neer. Naast zijn werk vond hij nog de tijd om te studeren. Hij behaalde het politiediploma met aanteke ning. In 1930 werd de heer Veer dig benoemd in de functie van gemeentebode en conciërge. In die tijd was er werkloosheid, maar dankzij de Zuiderzeewer ken was er nog werk op Wierin gen. Dat bracht veel werkzoe kenden naar Wieringen. Omdat het vaak niet lukte om dezelfde dag terug te gaan, kwamen ze bij de gemeente om hulp. Zo verbleven er vele gasten voor een nachtje in de gemeentelijke politiecellen. Mevrouw Veerdig voorzag deze gasten van kof fie en brood. Later kreeg de heer Veerdig ook de functie van marktmeester, gemeentedeur waarder, ambtenaar plaatselijke belastingen en controleur steun verlening. Afscheidsreceptie van burge meester Schellinger Op 31 januari namen een 150-tal genodigden afscheid van burgemeester Schellinger. Tijdens de afscheidsreceptie in Concordia kwamen vele spre kers aan het woord. De gemeen tesecretaris Willink bedankte de burgemeester namens het ge meente - en secretairepersoneel voor de joviale en vriendelijke leiding. De heer J.W. van Oosten sprak als gemeentearchitect en als brandweercommandant. Hij vertelde, dat na een brand de burgemeester altijd direct de blusresultaten wilde weten. On verschillig of het dag of nacht was. Adjudant Braad bedankte namens de Rijkspolitie Wierin- gen. De heer Schellinger kreeg verschillende cadeaus aangebo den. 's Avonds kreeg de Wierin- ger bevolking de gelegenheid om afscheid te nemen. De heer M. Kooy gaf een uiteenzetting van het werk van de burgemees ter. Daarna bood de heer Kooy het geschenk van de burgers aan. Dat bleek een prachtige polyester roeiboot te zijn als mede een cheque van 900 gul den als startgeld voor een reis naar Scandinavië. Vervolgens waren er nog verscheidene spre kers, die vol lof waren. De heer Schellinger en zijn vrouw had den al eerder, tijdens een speci ale kerkdienst in de Nederlands Hervormde Gemeente te Den Oever, een gouden Hugenoten- speldje opgespeld gekregen. De gouden medaille der gemeente Wieringen. Hij was hiervan zeer onder de indruk. Februari Camping verkocht Op 1 februari werd de camping van de heer G. Jon ker te Noord-Stroe verkocht. De nieuwe eigenaar is de heer W.J. Harting jr. Het is de bedoeling om de camping te moderniseren en aan te passen aan de eisen des tijds. Wieringen verwelkomt de nieuwe burgemeester Terwijl de sirenes van de drie brandweerauto's en een poli tiewagen gilden, meerde 3 fe bruari de mosselkotter WR 41 van schipper Ruitenburg af. Aan boord bevond zich de nieuwe burgemeester van Wieringen, de heer K.D. Dorsman. Vergezeld door zijn echtgenote en twee dochtertjes stapte hij door de erehaag, gevormd door de leden van de brandweercorpsen Den Oever, Hippolytushoef en Wes- terland. "Traditiegetrouw bent u met een kotter van de Wieringer vloot gearriveerd", waren de wel komstwoorden van wethouder A. de Visser. Na een korte rijtour door Den Oever en Hippolytus hoef, waren de burgemeester en zijn vrouw aanwezig in de ULO school alwaar een raadsvergade ring was gepland. 's Middags was er in Hotel de Haan een receptie, daar konden de burgers met de nieuwe burgemeester en zijn vrouw kennismaken. T. v.d. Laan benoemd tot wethouder Niet helemaal als een verras sing kwam de benoeming van de heer T. v.d. Laan als wethouder. Toen de briefes geteld waren, kon de heer Van der Laan zich Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 30e jaargang nr. 4 - 2018

Op de Hòògte - Wieringen | 2018 | | pagina 23