- 20 - V J. lhlwO Uitvoering 1960. Voorste rij: v.l.n.r.: Dirk Kort, Elly Veenstra, Piet Bruul, Henny Engel. Middelste rij: v.l.n.r. Loek van der Kreke, Reina Bolt, Ria Jonkhart, twee niet zichtbaar.Bovenste rij: Ton Bakker (zit gedraaid), Ko Rakers, Gretha Bakker, Ineke Gruis, Lia Swarts. (foto Ria Hovius-Jonkhart) De vraag aan meneer Van Glabbeek of ik niet ergens anders mocht zitten, werd met nee gehonoreerd. Als het plaatje vanuit de zaal maar goed leek. Dus ik was gewoon een soort opvulling? Drie kwartier heb ik met beide knieën naar de zijkant gedraaid op m'n krukje gezeten, en moest nog goed opletten, dat ik niet van de bühne af zou duvelen. Nee, hier was ik toch niet voor aangenomen. Ik ben nog een tijdje op de club gebleven, niet zozeer voor de muzikale beleving, maar meer om de mooie matjes üüt Dörrep. Klavertje Vier, een groepje meisjes geselecteerd uit Avanti. Hier traden ze voor het eerst op in de muziek- tuin in Hippolytushoef. V.l.n.r.: Ria Jonkhart, Rina Smid, Nelly de Jong, Babs Westra, Gerda Groendijk. (foto Ria Hovius-Jonkhart) Maar toen "ouwe Jurrie" op een keer het drumstel onder het toneel vandaan haalde, z'n evenwicht verloor op het trapje en met grote trom en al op zijn rug lag, werd dit de druppel die de emmer deed overlopen. Geschrokken keek ik in het donkere gat onder het toneel. Toen ik vroeg aan Jurrie of ik hem toch maar even moest helpen zei hij alleen maar, "NEI III". Zelfs als roady (muzikantenhulp) had ik geen functie. Dan maar stoppen, toch? Bal na onder leiding van De Amapola's. Staand: v.l.n.r. Piet Bruul, Eef Bakker, Simon Bakker. Zittend achter het drumstel (van Hotel Wiron) Piet Boorsma. (foto Historische Vereniging Wieringen) Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 30e jaargang nr. 4 - 2018

Op de Hòògte - Wieringen | 2018 | | pagina 20