Huis met garage en werkplaats van Jan Hermans aan de Beursdijk in 1928. (foto collectie Gijs van Teulingen) Aan de Beursdijk gaat Willem Hermans een nieuwe timmer manswerkplaats, een woonhuis en garage bouwen, respectie velijk de straatnummers 2, 4 en 6. Hermans was in die jaren niet alleen timmerman, hij deed ook veel in grondwerk. In de ge noemde jaren was daar veel werk in, in verband met de Zuiderzee werken. Hij had daarvoor zelfs een kleine locomotief en kiep- karren aangeschaft. Woonhuis met aangebouwde garage van Jan Boer- sen, een woonhuis en de slagerij van Jan Poppen aan de Voorstraat in 1928. De slagerij is nu van John Neidhöfer. In de linker boerderij woon den mijn grootouders Cornelis en Jansje Bakker. Zij verkopen de boerderij in 1927/1928 aan Jan Poppen die er een slagerij laat bouwen. Volgens de gegevens in het boek Winkels op Wieringen werd de slagerij op 30 januari 1929 geopend. Huisnummer 34. 1928 een woonhuis met als aanbouw een garage bouwen. Deze garage heeft zowel aan de Voor straat als aan de Spuitsteeg een deur, het is dus een doorrijdbare garage. Huisnummer 30. Naast de slagerij wordt een woonhuis gebouwd, aannemelijk ook in 1928. Bewoners van dit pand waren onder andere Izaac Dathijn, Geertje Her mans en naderhand de familie Joost Bakker, waar onder zijn drie zonen later bekend als muzikanten van Kwartet Joost Bakker, en van 'So All the Mat ters' Huisnummer 32. Achter dit huis staat aan de Spuitsteeg een woonhuis waar de familie van de Kreeke in woonde. Op de plaats van de boerderij naast de Kapel la ten Jan Boersen en zijn vrouw Geertje Hermans in Jan Boersen, geboren op 27 april 1904, gaat aanvankelijk werken bij zijn vader Dirk Boersen die een timmerbedrijf heeft op Stroe. Tijdens het werken met een zaagmachine raakt Jan zijn lin kerhand kwijt, waardoor hij zijn werk kwijtraakt bij zijn vader. Hij is kennelijk een doorzetter, want hij ziet toch kans een vrachtwagenrijbewijs te halen. Hij komt in dienst bij de firma Hermans. Evenals andere neringdoenden zag hij de toekomst waar schijnlijk zonnig in, omdat hij het genoemde huis met aanbouw laat bouwen. In 1928 was hij tenslot te nog maar 24 jaar. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 30e jaargang nr. 4 - 2018

Op de Hòògte - Wieringen | 2018 | | pagina 16