Evenementenkalender Najaarslezing Woensdagavond 17 oktober organi seert de Historische Vereniging Wierin- gen een lezing over de Wieringer Dijk- geschiedenis in Het Vikingschip in Den Oever. De avond wordt verzorgd door Willem Messchaert, medeauteur van het boek Wieringer Dijkgeschiedenis. Samen met Herman Lambooij werkte Willem Messchaert twee jaar aan het ont rafelen van de historie van de Wieringer dijken. Aan de hand van hun onderzoek zal de spreker vertellen over storm en on tij, eindeloos geploeter, bestuurlijk onver mogen, geldgebrek en over de kleurrijke personages belast met het dijkbeheer zo als dijkgraaf Van Pomeren. Na afloop van de lezing is er voor de bezoekers gelegenheid tot het stellen van vragen. De aanvang van de lezing is 20.00 uur. Leden hebben gratis toegang en ontvan gen een consumptiebon. Niet leden be talen 5,- inclusief een consumptiebon. Filmavond in het archief Op maandag 29 oktober organiseert de archief commissie een filmavond in het archief, waarin korte fragmenten over Wieringen zullen worden vertoond. Tijdstip: 19:30 tot 21:30 uur Zorg dat u er op tijd bent, want vol is vol! Vanaf 15.00 uur is de kerk open. De aanvang van het programma is 15.30 uur, de afloop is rond 17.30 uur. Voor aanvang is er koffie met kerststol. Het programma wordt onderbroken door een pauze, waarin een glaasje glühwein wordt geserveerd. Na afloop worden de bezoekers getrakteerd op erw tensoep en roggebrood met spek in het dorpshuis naast de kerk. Kerstmiddag in de Nicolaaskerk Zondagmiddag 16 december organiseert de Historische Vereniging Wieringen een kerstmid dag in de Nicolaaskerk in Westerland. Het pro gramma bestaat uit een verhaal van vertelkun stenaar Simon de Haan, aangevuld met livemu ziek. Leden betalen 10,- niet-leden 15,- inclusief de genoemde consumpties. Kaarten kunt u bestellen bij Corrie Hagedoorn- Rasch tel: 06 15669037 of per mail corriethuis@planet.nl Na betaling ontvangt u een toegangsbewijs. Inloopavond archeologie De voor september geplande avond van de ar cheologie is wegens omstandigheden verplaatst naar woensdagavond 20 februari 2019. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 30e jaargang nr. 3 - 2018

Op de Hòògte - Wieringen | 2018 | | pagina 6