Van de redactie Ledenmutatie en Algemene Verordening Gegevensbescherming Gewijzigde openingstijden Archief In dit nummer besteden wij aandacht aan de Zui- derzeewet van 1918 en aan de impact die deze wet heeft gehad op de samenleving op Wieringen. In 1919 begint de Dienst der Zuiderzeewerken met de werkvoorbereiding voor de aanleg van de Amsteldiepdijk. In het voorjaar van 1920 wordt be gonnen met de aanleg van het dijklichaam. Enkele weken later maken watersportliefhebbers een laat ste vaartocht rond het eiland Wieringen. Van deze vaartocht heeft een van de bemanningsleden een beeldend verslag geschreven, zijn verhaal kunt u lezen op bladzijde 5. Het verslag is aangeleverd en voorzien van foto's door Henk Braad. Henk Broer vertelt in zijn artikel Honderd Jaar Zuiderzeewet over de totstandkoming en uitvoe ring van de wet en de veranderingen op het eiland als gevolg van de Zuiderzeewerken. De geplaatste foto's in het artikel komen uit de beeldbank van de Historische Vereniging Wieringen. Toen Wieringen zijn status als eiland verloor, deed het moderne leven zijn intrede. "Veel zal winst zijn, veel zal verloren gaan", zijn de slotwoorden in het boekje Het Einde, Leven en werken toen Wieringen nog een eiland was, geschreven door C. Metselaar. Zo dreigt ook het Wieringer dialect verloren te gaan, de generatie die het dialect beheerst wordt steeds kleiner. Om te voorkomen dat dit immaterieel erf goed in de vergetelheid raakt, plaatsen wij regelma tig verhaaltjes in het Wieringer dialect. In dit blad de anekdote In de erreme van dokter, ingestuurd door Guusta Kresmer en vertaalt door Marietje Bron. Verder in dit blad een keur aan verhalen, te veel om op te noemen. De redactiecommissie wenst u veel leesplezier in deze derde uitgave van dit jaar. Ina Schoenmaker-Wiegman Op 25 mei 2018 is de nieuwe Europese priva cywetgeving van kracht geworden. Deze wetge ving, aangeduid als AVG, Algemene Verordening Gegevensbescherming, moet er voor zorgen dat onder meer verenigingen zorgvuldig omgaan met de persoonsgegevens van hun leden. Zo mag een vereniging adresgegevens alleen publiceren in haar verenigingsblad met toestemming van haar leden. Daarom treft u in dit nummer geen ledenmutaties aan van het afgelopen kwartaal. Het bestuur van de Historische Vereniging Wie ringen heeft het inschrijfformulier voor nieuwe le den aangepast aan de wetgeving van de AVG. Op dat formulier kan een nieuw lid aangeven of hij/zij wel of niet akkoord gaat met het publiceren van zijn of haar adresgegevens in Op de Hoogte. Op de website van de vereniging vindt u meer informatie over de nieuwe wetgeving AVG Openingstijden Archief in 2018 18 september dinsdagmiddag 2 oktober dinsdagmiddag 16 oktober dinsdagmiddag 13 november dinsdagmiddag 27 november dinsdagmiddag 18 december dinsdagmiddag 13.30 - 16.30 uur 13.30 - 16.30 uur 13.30 - 16.30 uur 13.30 - 16.30 uur 13.30 - 16.30 uur 13.30 - 16.30 uur Tot ziens op de bovenverdieping van de bibliotheek in Parkzicht, naast zorgcentrum Noorderlicht in Hippoly- tushoef. (Ingang via Beatrixstraat) U bent van harte welkom om iets meer te weten te komen van de ge schiedenis van Wieringen. Er zijn veel foto's, oude boeken, landkaarten, genealogieën en nog veel meer. - 4 - Historische Vereniaina Wierinaen "Od de Hööate" 30e jaaraana nr. 3 - 2018

Op de Hòògte - Wieringen | 2018 | | pagina 4