30e jaargang nummer 3 2018 Van de bestuurstafel Foto op de omslag: Bestuur: Gerard Numeijer (voorzitter) tel: (0227)511683 gerardnumeijer@historischwieringen.nl Wilma Keppel-Willeboordse (secretaris) tel: (0227)592610 secretaris@historischwieringen.nl Henk Beets tel: (0227)592062 penningmeester@historischwieringen.nl Siem Doorn Corrie Hagedoorn-Rasch Nel Hoekstra Ina Schoenmaker-Wiegman Jan Wessels (ledenadministratie) Loet van Zoonen Redactiecommissie: Corrie Hagedoorn-Rasch (voorzitter) tel: (0227)592463 Ina Schoenmaker-Wiegman (secretaris, eindredactie) Westerlanderweg 92 1778 KN Westerland tel: (0227)592015 redactie@historischwieringen.nl Bob Gorter (2e secretaris, eindredactie) tel: (0227)595428 bobgorter@ziggo.nl Ton Bakker Henk Broer Tiny Hoogschagen-Metselaar Theo Klaver Maartje Mulder-Bais Tiny van Teulingen-Molenaar Website: www.historischwieringen.nl Peter de Greef (beeldbank) p.degreef@quicknet.nl Gea Wiegman-Baijs (webshop) T. 06 50441952 Web-beheer: Gea Klein-Hamming klein@hetnet.nl Informatie: www.historischwieringen.nl Lidmaatschap: 17,50 per jaar Bankrelatie: Rabobank Kop van Noord-Holland IBAN: NL 44 RABO 0370 3319 74 Burghout Design Druk ISSN: 1386-906X Over enkele jaren zal de zomer van 2018 waarschijnlijk in de boeken staan als buitengewoon. Tja, zo gaat dat. De dingen die nu gebeuren zijn later historie. Zo loop je over de kermis in Hippo en denk je: "Wat toch een armzalige bedoening" en gaan de gedachten weer uit naar vroeger. Toen nog veel cafés, veel attracties, veel volk op de been, eerste deuntje, laatste deuntje, jong en oud door elkaar heen. Ik zie bijvoorbeeld een Cees Tijsen van Oosterklief, die altijd in het knappe pak, ook op latere leeftijd gezellig aan een biertje zat en niet graag iets miste. Zo waren er zo velen in mijn beleving, die van deze dagen konden genieten. Ik sprak er nog diverse mensen over onder anderen André Kok, wiens moeder Pietje met het deuntje nog dameshoedjes, die niet meer in de mode waren, kon verkopen aan de feestgangers. Op het groene hart op zondagmiddag had ik ook nog een praatje met Gery Bosker, die al zestig jaar in Amsterdam woont en nog prachtig mooi Wierings praat en met de kermis nog altijd van de partij is. Ze vond ook dat het "allegaar erremetierig worre was', maar ze was wel weer van de partij. We moeten de mooie dingen maar koesteren. Nog meer veranderingen vinden er plaats op en om het haventerrein van Den Oever. Ons gewaardeerde bestuurslid Jan Wessels loopt daar rond met de camera om alle ontwikkelingen en veranderingen op de plaat vast te leggen. Het heeft heel veel voeten in de aarde gehad om het proces op gang te krijgen en het zou kunnen dat, als alles klaar is, we constateren dat het er mooier op is geworden, maar persoonlijk heb ik ook hier een onderbuikgevoel over. Welnu, we moeten de mooie dagen, die er ook zijn, niet uit het oog verliezen en daar van genieten. O ja, voor ik het vergeet te melden, de penningmeester mist nog een aantal leden, die hun contributie voor dit jaar nog niet hebben betaald. Zou u bij twijfel nog even willen kijken en indien nodig het alsnog regelen, zodat het goed komt. In het najaar hebben we nog een interessante lezing in het Vikingschip in Den Oever, waarover u verder in dit nummer nog de nodige informatie kunt vinden. Weer veel leesplezier toegewenst en gaat het u allen goed. Met vriendelijke groet, Gerard Numeijer In het midden Grietje Bosker, de eerste vrouw die het sluitgat van de Afsluitdijk overstak. De man met de jas over zijn arm, vooraan tweede van links, is Jannes Bosker.

Op de Hòògte - Wieringen | 2018 | | pagina 3