Aanvullingen en verbeteringen Op de Hoogte 2018-2-blz.11 Drama op de Sont in 1861 Nan Mulder merkte op dat in een gedeelte van het verhaal Drama op de Sont een hinderlijke fout is geslopen. De geboortedatum van Pieter Astuling Groen is niet goed vermeld. Dit is de goede geboortedatum: Pieter Astuling Groen werd geboren op 27 februari 1836 in Enkhuizen. Op de Hoogte 2018-2-blz.14 De IJpelaars Van de heer Jan Glim ontvingen wij het volgende schrijven: In de laatste uitgave van Op de Hoogte staat een mooi artikel over De IJpelaars. In dit artikel wordt op pagina 15 in het bijschrift van de foto de zus van Jo Mortier genoemd, haar volledige naam is Riet Mortier. Op pagina 19 staat in de eerste kolom de zin: De regie was in handen van de heer Piet Glim, zoon Jos Glim was toneelknecht. Dat moet zijn zoon Jan Glim was toneelknecht. Ik ben in de jaren dat mijn vader regisseur was zijn toneelknecht geweest. Ook weet ik nog dat in die tijd als er weer een stuk uitgezocht moest worden, bij een uitgever van toneelstukken in Alkmaar boekjes werden besteld van verschillende stukken, daarvan werd dan een definitief stuk uitgezocht en besteld. Als er geen school was, ging ik met vrachtrijder Dirk Doves mee o.a. naar Alkmaar, dan haalden en brachten wij de boekjes op bij de uitgever. Dat spaarde dan weer kosten uit. Vriendelijke groet, Jan Glim Op de Hoogte 2018-2-blz.33 De Wieringer Skeurkalender Rob Buursink is de inzender van de verbetering op de tekst van de Wieringer Skeurkalender 18 en 19 maart. Zijn naam is bij de opmaak van het blad weggevallen, en bij het controleren van de proefdruk door de redactie niet opgemerkt. Onze excuses daarvoor. De redactie ontving van Kees Hos het volgende schrijven: Zoals altijd direct weer de hele Op de Hoogte doorgelopen en genoten. Hierbij een aanvulling bij de foto van de dijkversterking op De Haukes in het laatste nummer op bladzijde 33. De foto zit in het vroegere Gemeentearchief van Wieringen onder no. 1-1904-4. De foto is dus genomen in 1904. De dijkversterking die hier aangelegd wordt, is volgens het systeem dat bedacht is door Jonkheer ingenieur Robert R.L. de Muralt. Op enkele plaatsen is deze betonnen keerwand nog te zien, o.a. bij de Poelweg en ook bij de Stonteledijk in Den Oever. De Jonkheer was later dijkgraaf op Schouwen, daar is het systeem ook toegepast en nu tot monumentaal erfgoed verklaard. Op de foto staat het oude wierpakhuis, nu staat daar het blok woningen. Rechts in het pakhuis woonde de familie Jan de Vries, de zoons Jan en Piet woonden later in de Noorderbuurt in het oude boerderijtje (nu gesloopt) tussen de BD winkel en de familie Metselaar-Dijkstra. Maarten ten Bokkel, op de schoolfoto bladzijde 29 rechts onderaan, OdH nr.2, vertelde me dat hij oude Jan de Vries niet anders gekend had dan pijprokend over zijn onderdeur te hangen. Het aakje van De Vries, de WR 131, genaamd De Hoop, lag tegen de dijk bij de Poelweg en is daar gesloopt. Hij was van mening, dat die hele drooglegging niet kon en dat het water wel terug zou komen. De bekende foto's van het wierpersen zijn in dit pakhuis genomen. Naast het pakhuis is nog de voorgevel te zien van het huis waar nu de familie Buursink woont. Vriendelijke groet, Kees Hos Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 30e jaargang nr. 3 - 2018

Op de Hòògte - Wieringen | 2018 | | pagina 29