Een paar leuke dingen door Joost Lubbers, Archeologische Werkgroep Kop van Noord-Holland In verband met de zomerperiode en de drukte die daar vaak bij hoort deze keer even geen recente vondsten, maar een paar leuke dingen en een vraag aan u. Zoals iedereen aan den lijve kan ondervinden is het warm en droog weer. En als u het nieuws op het gebied van archeologie enigszins volgt, heeft u misschien meegekregen dat er door de droogte in Engeland, recenter ook in Nederland en België, spo ren in het land zichtbaar worden die je normaal zonder grond radar niet ziet. Wij waren de graafwerkzaamhe den aan het nalopen in de hoop niets te vinden, maar helaas vonden wij erg veel scherven uit de ijzertijd. Wij hebben getracht een afspraak te ma ken met de aannemer; de gemaakte afspraak werd niet nageleefd met als gevolg dat er met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid een heel stuk van onze geschiedenis ver loren is gegaan. Wij zijn nu tegen de zin van de aannemer in, maar met toestemming van de gemeente bezig om te redden wat er te redden valt. In de bijlage ziet u een sloot ('aange- krast' om de ligging te verduidelijken) uit de ijzertijd, uit deze sloot hebben wij al enkele fragmenten aardewerk geborgen die bevestigen dat het de ijzertijd is. Wij gaan deze sloot nog uitgraven in de hoop om nog meer aardewerk te bergen, het wordt anders allemaal weggegraven. Het gebruik van drones maakt het mogelijk om van enige hoogte foto's te nemen. Mijn vraag is dan ook heeft u recent nog leuke foto's genomen met uw drone? En heeft u vormen in het landschap gevonden en weet u niet precies waar u naar kijkt? Dan zijn wij van de Archeologische Werkgroep heel erg geïnteresseerd in deze beelden. Zoals u misschien weet zijn er op Wieringen menige vestigingen geweest in de tijd van de Vi kingen, maar ook recenter. U mag deze foto's rechtstreeks naar mij sturen op: AWKNH@hotmail.com Dat is tevens het adres van onze website: www.awknh.nl (Archeologische Werkgroep Kop van Noord Hol land) Vikinggewicht Wij hebben nog geen definitief uitsluitsel gekregen van onze specialist de heer R. van Eerden over het Vikinggewicht. Hij heeft ons geadviseerd contact op te nemen met een uni versiteit in Scandinavië. Wij zullen daarom de universiteit van Oslo raadplegen. Zodra er meer bekend is, zullen wij dat zeker aan u laten weten. Waar wij nu mee bezig zijn Op dit moment zijn wij voornamelijk druk met het 'redden' van een gebied met bewonings- sporen uit de ijzertijd. Het gebied grenst aan een opgraving waar wij in 2013 nederzettings sporen hebben gevon den uit de Midden Ijzer tijd. Een sloot uit de ijzertijd. Ik zie de foto's die u maakt van het mooie Wieringen graag verschijnen. Mocht u foto's hebben van eigen vondsten op Wieringen, dan mag u die ook rechtstreeks naar mij mailen. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 30e jaargang nr. 3 - 2018

Op de Hòògte - Wieringen | 2018 | | pagina 28