Een vraag uit Zeeuws-Vlaanderen Schenkingen door Bob Gorter Uit Breskens in Zeeuws-Vlaanderen kwam het ver zoek van de heer Theo Reijns of wij meer wisten over Mathilde van Campenhout, geboren in Sint-Jansteen (Zeeuws-Vlaanderen) op 21 juli 1898, dochter van Ca- rolus Ludovicus van Campenhout en Theresa Haulez. Van Campenhout ter sprake. Naar aanleiding van deze gesprekken is hij zich wat verder in de familie Van Campenhout gaan verdiepen. Tot zijn verba zing vond hij een hem tot nu toe onbekende zuster van zijn grootvader, Mathilde van Campenhout. Het bleek dat zij op Wieringen was begraven op 14 ok tober 1963. Zij was getrouwd met Jan Hegeman, ge boren op 28 oktober 1889 te Oosterland. Daar wilde hij graag meer van weten. Hij heeft meteen het He geman boek aangeschaft. Op de bladzijden 49 en 50 staat er meer over. De naam Van Campenhout komt in zijn familie voor. Zijn moeder was Marie Germaine van Cam penhout. Na de begrafenis van een 103-jarige nicht van zijn moeder, die ruim tachtig jaar kloosterzus ter is geweest in België, kwamen de familierelaties In het boek staan de namen van de ouders van Mathilde helaas verkeerd gespeld. In het begin van dit artikel staan de juiste namen. Opvallend is ook het betrekkelijk grote aantal mensen met connectie in Zeeuws-Vlaanderen en België op Wieringen. Deels komt dat door de Eerste Wereldoorlog, toen veel Belgen naar het neutrale Nederland zijn gevlucht. Een paar van die namen zijn Teirbrood, Van Gassen, De Maesschalk en Wijsevelde Theo Reijns denkt dat de Zeeuws-Vlamingen in latere jaren hielpen bij de vlasoogst in de Wieringer- meer. Hij herinnert zich van zijn tijd op Sint Jansteen dat er regelmatig werd gesproken over vlas en gaan werken in de Wieringermeer. Hij had nog meer vra gen, maar die komen op een later tijdstip. Van Ko Rakers uit Diemen, diverse boeken m.b.t. de Zuiderzee o.a.: Het natte hart van Nederland, de Geschiedenis van de Zuiderzee (Erica Heijenaar); Het eerste offensief, 25 jaar Afsluitdijk (H.J. Stuvel); 50 Jaar Afsluitdijk (P. Robert R. Bos); 50 Jaar IJsselmeer (Pieter Terpstra); Bestemming Wieringen (Frans Smits); De Prins van Wieringen (Henk Pors); Het einde (C. Metselaar). Van Henk Cornelissen: stempel met het logo van de Wieringer Courant. Van Tiny Borst-Beemsterboer: een boekje met een krantenknipsel over de toneelvereniging de IJpelaars. Van Gery Bosker uit Amsterdam: een bewijs van toegang tot de uitvoering van de muziekvereni ging Harmonie met het avondprogramma, d.d. 9 en 10 februari 1918; verschillende programma blaadjes en foto's van toneelvereniging Amicitia te Wieringen; krantenknipsels over recensies en de foto op het voorblad van dit nummer: Alle gevers hartelijk dank! Wi/iVufyl lansteen Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 30e jaargang nr. 3 - 2018

Op de Hòògte - Wieringen | 2018 | | pagina 26