Verhalen uit de vorige eeuw door Steef Vriezema Fzn J Elftstraat, achter de man rechts is een stukje zichtbaar van de winkel van Jannes Bosker. Nu het pand van Dorus Rasch (foto collectie Marietje Bron) Toen wij in de Elftstraat woonden, waren wij veelal aan het spelen op het Kerkplein. Wij speelden met andere kinderen, die zowel jonger als wel ouder waren. Zo had je Dirk Bosker en Jan de Jong (de Bottel) die ouder waren. Regelmatig kwam Leentje Meijer door de straat, die moge lijk om boodschapjes ging naar de Centrawinkel van Dirk Minnes op de hoek van de Parklaan. Leentje was een schraal uit ziende vrouw, die voor zover ik mij kan herinneren, altijd een lange jurk droeg tot haar enkels. Ze was getrouwd met Jan Meijer. Jan had altijd een manchester pak aan en een schipperspet op. Als de oudere jongens Leen tje zagen aankomen lopen werd er al een plan bedacht om haar te laten optreden. Of Leentje vroe- ger wat bij een of ander koor of revue heeft gedaan is mij onbe kend, maar zover ik het in die tijd bekijken kon had ze er wel schik in. Nu was zij een verwoed rook ster en bij gebrek aan tabak of shag, vond ze ook weleens een peuk op straat. Dirk of Jan ging dan stiekem in huis en roofde een paar sigaretten uit hun va ders pakje. Als Leentje dan bij de winkel van Bosker was, vroegen ze of ze nog even voor ons zin gen kon. Dit met vooruitzicht op een rokertje. Ze keek dan even schuchter om zich heen of mo gelijk haar man het niet zag. Want zoals zij mededeelde wilde hij dat niet hebben. Achter de winkel was een sprongetje aan gezien de keuken iets was terug- gebouwd. Dit was een mooie plaats die niet vanaf de weg gezien kon worden. Dus een ge schikte plek om de act uit te voe ren. Terwijl Leentje begon te zin- gen en zich zelf al heupwiegend begeleide en enige danspasjes maakte werd het lied gezongen. Dit was steevast altijd hetzelfde lied. Het is dik in orde, ben in mijn sas, Het zal wat worden, als het anders was. Het zal wat worden, is het grote woord, En dat je van die Amsterdamse meisjes hoort. Steevast eindigde ze dan met de woorden: "Pingelinge pang, Pss Pss" Waarbij ze haar rok iets boven de enkels optilde en en kele danspasjes deed om de show wat meer cachet te geven. Verguld met de rookwaar als be loning vervolgde ze haar weg. Jantje Meijer 1882 f1973. (foto collectie Marietje Bron) Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 30e jaargang nr. 3 - 2018

Op de Hòògte - Wieringen | 2018 | | pagina 25