Hendrik Jacob Pool en Wilhelmina Winterwerp Een onderwijzers echtpaar te Westerland door Marietje Bron uit een jaarlijks schoolfeest met spelletjes voor de lagere klassen, terwijl de oudere kinderen een bezoek brachten aan Artis. Wat in die tijd een hele onderneming was. Meester Pool stierf na een langdurige ziekte in 1909, zijn vrouw en kinderen ver huisden naar elders waar middelbaar on derwijs voor de kinderen gemakkelijker te volgen was. Onno Jan werd huisarts. Hij veronge lukte in 1930 op 35-jarige leeftijd met zijn motor bij Oldeberkoop. Mevrouw Pool is in 1945 overleden te Gro ningen, zij werd bij haar echtgenoot op Westerland begraven. Dollie bleef ongehuwd en woonde de laatste jaren van haar leven in Zuidlaren. Zij overleed in 1993. Hendrik Ja cob Pool geboren op 25.8.1862 te Baflo, Wil- helmina Johanna Win- terwerp werd geboren 19.7.1862 te Gronin gen, hun huwelijk was 5.4.1893 te Groningen. Meester Pool gaf les aan de drie hoogste klassen, voor de drie lagere klassen was er een onderwijzeres. Na ziekte en niet terugkeren van deze juffrouw werd mevrouw Pool, die ook onderwijzeres was, aangesteld. Eerst voor tijdelijk, later kreeg zij een vaste benoeming. Er werden twee kinderen geboren, Onno Jan *9.5.1894 en Dolfina Johanna Wihelmina, genoemd Dollie *15.5.1899. Het aantal leerlingen breidde zich snel uit en juffrouw Pool had op den duur tussen de 45 en 50 leerlingen in haar drie klassen. In die tijd werd besloten een lokaal aan de achterkant van de school bij te bouwen. De feestelijkheden op school bestonden Onderdeel van een schoolfoto van 17 mei 1906. Familie Pool, het meisje rechts is Geertrui Wigbout Cd. *1895, zij trouwde met Cornelis de Graaf uit Barsingerhorn. Zij kwamen in 1893 naar Wieringen, waar meester Pool be noemd was aan de Wes- terlander school. Toentertijd bestond de school uit twee lokalen, de onderwijzerswo ning stond pal naast de school op de plaats waar later het schoolplein ge situeerd was. De kinderen had den hun speelplaats aan de overkant van de weg op wat toen de 'Bolle'ge- noemd werd. BRIEFKAART Op 24 juni 1907 krijgt Dollie Pool een kaart van haar vader uit Huisduinen. -24- iiv<uwe| "'-A f Dr. ONNO POOL. Per radio hoorden vele Wa,e ringers Zaterdagavondhet ontstellende bericht, dat dokter Pool te Makkinga op zijn motor bij Ó1 deberkoop door een auto. was aangereden, tegen een. boom was geslingerd en op slag was 'gedood; Droevige tijding. Immers, men kende hier de familie Pool zoo goed; Jaren lang waren de va der en moeder van den verongelukte hier bij het onderwijs werkzaam en algemeen bemind. Ook de jonge dokter had hier zijn kinderjaren dus doorgebracht en vele malen nadien kwamen hij en zijn moeder en zuster aan alle kennissen op Wieringen een bezoek, brengen. En nu eensklaps is dit jonge hoopvolle leven afgesneden. Welk 'n slag voor zijn echtgenoote, zijn moeder en zus- jter. Moge hun de kracht worden gegeven dit zware leed te dragen. (CARTE POSTALE) Algemeene Postvereeniging (Union postale a Mededeelingeii.- Historische Vereniging Wieringen "OpdeHöögte" 30e jaargang nr. 3 - 2018

Op de Hòògte - Wieringen | 2018 | | pagina 24