Van Wieringen naar Nieuw-Zeeland ook de concerten op verschillende locaties plaats vonden, werden de vaandels niet meer gebruikt. Zij werden in een vochtige en stoffige ruimte be waard. Hierdoor waren ze eigenlijk niet meer toon baar. De heer P. Houdijk heeft de vaandels weer helemaal opgeknapt en de medailles en lauwer takken verwijderd, waardoor zij weer in volle glorie zijn te aanschouwen. Nu worden de vaandels dan ook weer bij de concerten getoond. De medailles en lauwertakken hangen tegenwoordig op nette borden, zodat ze de vaandels niet meer beschadi gen. Sluiting Hotel Wiron Toen in 1992 de sluiting van Hotel Wiron een feit was, werd dat als een groot verlies gevoeld door de leden van muziekvereniging Apollo. Vanaf de oprichting vonden zij hier een thuis voor hun uitvoeringen. Zij maakten voor de repetities al een paar jaar gebruik van de kapel, maar voor de vaan dels werd dat gebouw niet geschikt bevonden. In Den Oever werd gezocht naar een alternatief, maar nergens konden de muzikanten een nieuw onder komen vinden. In ieder geval geen plaats waar de vaandels naar hun goeddunken konden worden opgeslagen. Op een ochtend werden de spullen op een kar geladen en naar het Gemeentehuis in Hippolytushoef gereden. Ja, inderdaad: 'Naar durp' blijkens het bord, dat Jaap Koorn, Jan Lont en Cor Lont met zich meevoerden. Dat alles zonder vreug de van het korps, al is op de foto te zien dat er toch nog een mager lachje af kon. En zo verdwenen de vaandels in de kelder van het gemeentehuis. Met de komst van het sociaal cultureel centrum Het In 1992 brengen Jaap Koorn, Jan Lont en Cor Lont de vaandels noodgedwongen naar het gemeentehuis in Hippolytushoef. Vikingschip kwamen ze gelukkig weer terug naar Den Oever. Met dank aan Harmonieorkest Apollo; De foto's zijn aan de Historische Vereniging Wieringen ge schonken door mevrouw Gerie Smid-Koorn; Bron: Wieringer Courant 17 januari 1922 (de tekst is aan gepast) melodie van het lied staat vermeld in de Helderse Courant van 17 januari 1921. Een bijzondere en merkwaardige geschiedenis door Bob Gorter Dit is het ver haal van Cornelis Vette (1851-1945), hoe en waar hij is opgegroeid, hoe hij aan zijn achter naam kwam en zijn vertrek naar Nieuw- Zeeland. En vooral ook hoe het hem in Nieuw-Zeeland verging. Het is een heel vreemde historie. We beginnen bij de geboorte van zijn grootmoeder, hier Antje Smit 1 genoemd. Het is 1802. In Hippolytushoef wordt op woens dag 17 maart Antje Pieters Smit geboren, zoals in het doopboek staat 'onegt', moeder is Dieuwer Klaas Smit. Op zondag 6 juni wordt Antje gedoopt in de Hippolytuskerk. Twee jaar later, op 5 mei 1804, trouwt moeder Dieuwer Smit met Kasper Vette, geboren in Medemblik. Er was geen geld om de kosten van een huwelijk te betalen, dus het ging - 21 - Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 30e jaargang nr. 3 - 2018

Op de Hòògte - Wieringen | 2018 | | pagina 21