De vaandels van Harmonieorkest Apollo Den Oever door Tiny van Teulingen-Molenaar De geschiedenis van Apollo begint op zaterdag 27 september 1919. Enkele burgers uit Den Oever vatten het idee op om een orkest te beginnen om zo tijdens het ijs- sneeuwfeest de feestvreugde te kunnen vergroten. Mensen van het eerste uur wa ren Jack Bakker, Dirk Verfaille en C. Koorn. De eer ste directeur was L. Spaander. De eerste foto van muziekvereniging Apollo, februari 1920. Voorste rij knielend op de voorgrond: Jacobus Bakker Sz., schoenmakersleerling bij Dirk Verfaille; Cor Bakker Evert- zoon, eerst visser later kolenhandelaar; Cor(nelis) de Haan, eerst kapper later eigenaar Hotel Restaurant De Haan. 2e rij, zittend: Jan Bakker Matheus Johanneszoon (van Hannes), visser later bierbottelaar; Simon Bakker Elbertzoon, visserman; meester Spaander, hoofdonderwijzer op de school in Oosterland en dirigent van Apollo; Dirk Verfaille, schoenmaker en medeoprichter van Apollo; Jaap van Barend Kaleveld, eerst visserman later vrachtdienst op Den Helder. 3e rij: Met grote trom, Meijert Kalf, toen nog knecht bij Klaas Minnes in Hippo, later broodbakker hoek Zeestraat/ Gasthuisweg, Jan Tijsen zoon van Meijert en Pietertje, herbergier naast het postkantoor, Kees Kaan zoon van Jaap Kaan, hadden de boerderij Simon van Jan Metselaar, dorpssmid om de Oost, Dirk van Dirk Tijsen (Tiesen), schoenmaker, Reier Bakker Rz., visserman, Meijert Heijblok, boer op Oosterland, Cornelis Koorn Vz., boer, mede op richter van Apollo en organist, Jan Tijsen van Antje, visserman daarna havenmeester, Jacobus Bakker Cz., schilder en medeoprichter van Apollo, Piet van Neeltje Kalf, Piet Bakker, visserman, met kleine trom Wouter Hegeman, postbode. Achterste rij: Dirk Bakker (Dirk van Ma Tiesen), winkelier later samen met zijn broer Cor kolenhandelaar, Klaas Kuit Mz., visserman later samen met zijn broer Jaap een smederij en machinefabriek, Jan Bakker (Jan van Cees van Pieter) mosselvisser, Jacob Heijblok, vrachtrijder en loonwerker bij boeren, Jan van Jan Tiesen, visserman daarna boek houder van de afslag, Lambertes Tijsen Jz., broer van bovenstaande visser, met ring bas, Kees Tijsen van Moiert, van beroep broodbakker eerst op de hoek Zeestraat/Gasthuisweg bij Meijert en Niek Kalf later bij de bakkerij Anton Cornelissen. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 30e jaargang nr. 3 - 2018

Op de Hòògte - Wieringen | 2018 | | pagina 19