M U - êL MLm Van de redactie Evenementenkalender Historische Vereniging Wieringen 2018 Na vijfennegentig jaar is de kroonprins weer te rug in het dorpsbeeld van Hippolytushoef. En wel als afbeelding op de etalageramen van Nieuwstraat 22, de voormalige smederij van Jan Luyt. De foto's maken deel uit van het etalageproject van de His torische Vereniging Wieringen. Op bladzijde 4 geeft bestuurslid Jan Wessels een toelichting op het pro ject. Dat een bezoek aan de kroonprins in zijn residentie, de pastorie in Oosterland, geen alledaagse gebeur tenis was, kunt u lezen in het artikel Dominee Hen drik Bax op bezoek bij de kroonprins, geschreven door Henk Braad. Ook geen alledaagse gebeurtenis was de inhul diging van een nieuwe burgemeester op Wieringen. Zo werd burgemeester Cavaljé feestelijk en met veel elan ontvangen door de bevolking van het eiland. Tiny van Teulingen-Molenaar stelde een artikel sa men over de inhuldiging van burgemeester Cavaljé en over andere festiviteiten rondom de burgemees ter. De foto's in het artikel zijn afkomstig van Wilma Cavaljé uit Houten, de burgemeester was haar oud oom. Verder in dit nummer: Bob Gorter kreeg een ar chiefstuk onder ogen over een drama dat plaats vond op de Sont in 1861. Hij heeft onderzoek naar deze gebeurtenis gedaan en zijn bevindingen voor u op papier gezet. Ton Bakker heeft een artikel ge schreven over de geschiedenis van toneelvereni ging De IJpelaars. Verschillende toneelstukken die door de IJpelaars zijn opgevoerd, de rolverdeling van de stukken en de recensies in de krant pas seren de revue in het artikel. Joost Lubbers van de Archeologische Werkgroep Kop van Noord-Holland zet weer een archeologische vondst uit de Wieringer bodem in de schijnwerpers. Dit keer een muntje uit eind 13e of begin 14e eeuw. Rien Eykelenboom, se cretaris van vereniging De Wieringer Molens, deed onderzoek naar de herkomst van Molen de Hoop. Het resultaat van zijn onderzoek leest u op bladzijde 21. Marietje Bron vertelt in haar verhaal 'Dirk Duun- ker douwde Dientje Dijkshoorn deur de deur' over het leven van het echtpaar Dirk Duijnker en Dientje Dijkshoorn. Zij trouwden op 13 september 1874 te Wieringen. Tot slot twee verslagen. Bob Gorter schreef een verslag over de stamboomweekenden van de fami lie Hegeman, die plaatsvonden in dorpshuis 't Skrale End in Westerland. En uit de pen van Gerard Hille een reisverslag over de excursie naar de Biesbosch. De redactiecommissie wenst u veel leesplezier en een fijne zomervakantie! Ina Schoenmaker-Wiegman 24 t/m 28 augustus: Flora Visserijdagen. September: Avond van de archeologie. Oktober: Najaarslezing. 16 december: Kerstfeest in de Nicolaaskerk in Westerland. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 30e jaargang nr. 2 - 2018

Op de Hòògte - Wieringen | 2018 | | pagina 4