30e jaargang nummer 2 2018 Van de bestuurstafel Foto op de omslag: Bestuur: Gerard Numeijer (voorzitter) tel: (0227)511683 gerardnumeijer@historischwieringen.nl Wilma Keppel-Willeboordse (secretaris) tel: (0227)592610 secretaris@historischwieringen.nl Henk Beets tel: (0227)592062 penningmeester@historischwieringen.nl Siem Doorn Corrie Hagedoorn-Rasch Nel Hoekstra Ina Schoenmaker-Wiegman Jan Wessels (ledenadministratie) Loet van Zoonen Redactiecommissie: Corrie Hagedoorn-Rasch (voorzitter) tel: (0227)592463 Ina Schoenmaker-Wiegman (secretaris, eindredactie) Westerlanderweg 92 1778 KN Westerland tel: (0227)592015 redactie@historischwieringen.nl Bob Gorter (2e secretaris, eindredactie) tel: (0227)595428 bobgorter@ziggo.nl Ton Bakker Henk Broer Tiny Hoogschagen-Metselaar Theo Klaver Maartje Mulder-Bais Tiny van Teulingen-Molenaar Website: www.historischwieringen.nl Peter de Greef (beeldbank) p.degreef@quicknet.nl Gea Wiegman-Baijs (webshop) T. 06 50441952 Web-beheer: Gea Klein-Hamming klein@hetnet.nl Informatie: www.historischwieringen.nl Lidmaatschap: 17,50 per jaar Bankrelatie: Rabobank Kop van Noord-Holland IBAN: NL 44 RABO 0370 3319 74 Burghout Design Druk ISSN: 1386-906X Voor van de webshop beschikbaar. Als nieuw lid trad Nel Hoekstra tot het bestuur toe. Nel toonde bij de bestuursvergadering die daarna volgde gelijk haar enthousiasme. Welkom Nel. De stamboomweekenden in maart in het dorpshuis te Westerland, waar de familie Hegeman centraal stond, kon ook op goede belangstelling rekenen. De Hegemannen kwamen van heinde en ver. Zo heeft de genealogie commissie zichzelf weer goed op de kaart gezet. Ook in het kader van historie was op 4 mei weer de dodenherdenking, georganiseerd door het 4 mei comité Wieringen en de Stichting Culturele Kring Wieringen. Het is altijd weer een indrukwekkende gebeurtenis. Centraal in deze viering stonden de bommen, die in augustus 1940 op Westerland vielen en waarbij dodelijke slachtoffers te betreuren waren. Het verhaal van de kleine Pietje de Vries werd erbij uit de vergetelheid gehaald. De lange stoet van mensen die zich daarna door de begroeide laantjes van de Hippolytuskerk naar het kerkhof te Zandburen begaf, waar een serene stilte heerst, was tevens indrukwekkend. Het is belangrijk, dat we blijven gedenken en zo hoop je ook, dat veel mensen beseffen wat vrijheid betekend en dat je die vrijheid moet koesteren. De excursie op 6 mei naar de Biesbosch was ook weer geslaagd en vond plaats onder prachtige weersomstandigheden. Zo blijft de historie zich voortzetten. Met vriendelijke groet, Gerard Numeijer Maartje en Jacob Kuiper op de motorfiets. De motor is een Cedos uit ±1920. De foto is genomen in 1923, Maartje en Jacob waren 24 jaar oud. Het kiekje is gemaakt bij restaurant Duinvermaak te Bergen, ze waren onderweg van Hippolytushoef naar het Kopje van Bloemendaal. (Gefotografeerd door Visser en Schoen) Jacob Kuiper is onderwijzer geweest aan de Openbare Lagere School in Oosterland, Den Oever en Hippolytushoef. het eerst dit jaar zit ik lekker in het zonnetje het voorwoord te schrijven. De vogeltjes tjilpen rond om me heen en met een bakje koffie erbij moet de inkt gaan lopen. Even terugblikken op de jaarvergadering van 29 maart jl. in het Vikingschip. We namen afscheid van Gea Wiegman als bestuurslid. Zij kreeg voor het vele werk dat ze heeft gedaan voor de vereniging de eervolle Kei uitgereikt het symbool van het erelidmaatschap van onze vereniging. Gelukkig blijft Gea g/;y verrast poseert aftredend bestuurslid voor het archief en het beheer Gea Wiegman-Baijs met de eervolle kei. (foto Jan Wessels)

Op de Hòògte - Wieringen | 2018 | | pagina 3