Ik heb Arendje goed gekend, hij was een lichtvoetig blij jongetje, iedereen was gek op hem. De oude Keeske was zijn grote vriend, hij ging met hem naar het land om hooi op te halen en Keeske zorgde elke dag voor verse melk. In de buurt wist iedereen van Arendje zijn bestaan af en ondanks dat het zeer gevaarlijk was om Joden onderdak te bieden zijn ze nooit verraden. Waarschijnlijk hielp het dat de familie Steeman geliefde mensen waren. Vader Steeman was heel creatief en ondernam veel in het verenigingsleven. Hij richtte een toneelvereniging op en hielp mee met de ontwikkeling van de kleuterschool. Over de twee vrouwen kan ik weinig positiefs vertellen, ze waren best veeleisend en wilden dat mijn oma kosjer eten voor hen bereidde. Ja, het waren zorgzame lieve mensen en hoewel ze weinig bezaten konden ze toch delen. Schrijf dit maar op: "Stille helden waren het", zegt hij ernstig. Op de Hoogte 2018-1-blz.31 Ledenadministratie Verloop ledenbestand: ...Marijke Peereboom, een kleindochter van een bekende oud-burgemeester van Wieringen. Marijke- moet Maartje Peereboom zijn. Wieringer Scheurkalender Beste mensen, De Wieringer Skeurkalender 2018 vermeldt op 18 en 19 maart dat er na de droogmaking van de Wieringermeerpolder een nieuwe beschoeiing langs De Haukes moest komen. Is dit wel correct? De waterkering was door de aanleg van de Wieringermeer immers 'gedegradeerd' van zeewering naar boezemkering. Het lijkt veel logischer dat de beschoeiing werd aangebracht na de Zuiderzeevloed van 1916 en (ruim) vóór de aanleg van de Wieringermeerpolder. De samenstellers van de Wieringer Skeurkalender en verschillende vrijwilligers die werkzaam zijn in het archief van de Historische Vereniging Wieringen zijn van mening dat de beschoeiing inderdaad is aangebracht na de Zuiderzeevloed van 1916. Dus ruim voor de aanleg van de Wieringermeerpolder. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 30e jaargang nr. 2 - 2018

Op de Hòògte - Wieringen | 2018 | | pagina 35