Aanvullingen en verbeteringen Van het Wieringer Eilandmuseum Jan Lont: een schoolfoto van voor 1900; ansichtkaarten van de kroonprins en een groot aantal dia's. Van Aad de Haan: foto's van het huis van de familie Speur; krantenknipsel. Van Jan en Hennie Meilink: een collectie van zes bordjes met afbeeldingen van Hippolytushoef: Gerard Swaenepoel kunstatelier: Jean van Aerde. Van Niesje Elza Baijs: diverse boekjes: Noord-Holland en de monumenten; Gids voor historisch on derzoek in Noord-Holland; Strandingen en reddingen rond het eiland Vlieland; Een blik op Noord Holland-Noord; Wieringen van A tot Z; uitgave van de Historische Vereniging Texel nr. 14- 1990; West-Frieslands Oud en Nieuw - de 29e bundel- 1962. Van Marianne de Vries uit Wieringerwaard: diverse foto's waaronder een foto van haar opa en oma, Maartje en Jacob Kuiper. De foto is afgebeeld op het voorblad van dit nummer. Het bijschrift kunt u lezen op bladzijde 1. Alle gevers hartelijk dank! de Hoogte 2018 - 1 - blz.13 Aaron het vissersjongetje Ons bereikte het droevige bericht dat Simon Wigbout op 28 maart is overleden. Hij wist veel over het joodse jongetje en wilde dat heel graag met ons delen. De redactie is Simon Wigbout dankbaar dat hij dat nog wilde. Hier volgt een gesprek dat Guusta Kresmer onlangs met hem had. Wat een verrassing! Na het plaatsen van mijn verhaal Aaron het vissersjongetje neemt Simon Wigbout gelijk contact met mij op. Hij wil mij graag onder vier ogen spreken en vertelt dat hij bevriend was met Jan Steeman. Samen zaten ze in Den Helder op de Mulo. Hij kwam vaak bij hen over de vloer in die tijd. Wat een voorrecht om hem te ontmoeten, hij is 88 jaar en vertelt er met veel enthousiasme over, alsof het gisteren was. "Toen de oorlog begon woonden wij op Kornwerderzand, de Duitsers vorderden ons huis en we kwamen op Hippo terecht. Al snel verhuisden we naar Den Oever, waar we onderdak kregen in de Zwinstraat. Voor ons huis was een weiland dat op de Hofstraat uitkeek. De boerderij van Meindert Tijsen stond daar. Keeske Bakker pachtte die en woonde in het voorhuis. Daar kreeg de familie Steeman in de oorlog onderdak, zij trokken in het achterhuis. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 30e jaargang nr. 2 - 2018

Op de Hòògte - Wieringen | 2018 | | pagina 34