Schenkingen tige tocht. Terug op de kade werden we verwel komd met muziek: er zat een leuke kapel te spe len. Daarna weer de bus in om via Werkendam het Biesbosch Museum te bezoeken, in het hart van de Biesbosch. Ontstaan in 2015 als gevolg van het ontpolderen ten behoeve van de watervei ligheid. Het museum is op een eiland komen te liggen: het Biesbosch MuseumEiland. In zeven themapaviljoens wordt de ontstaansgeschie denis van het zoetwatergetijdengebied tijdens de Sint-Elisabethsvloed in 1421, tot het huidige recreatiegebied getoond. Via film, tekenfilm animatie, foto's en voorwerpen worden we voorgelicht. Deskundig en wetenschappelijk en toch mooi! In de royale horecavleugel kunnen we onze dorst lessen en dan is het weer tijd om naar de bus te gaan, want de chauffeur wil rich ting Wieringen. 18.30 Uur redden we niet vol gens hem, dat wordt wel een half uur later. En zo gebeurt 't. Om 19.00 uur arriveren we weer op Wieringen. Bertha bedankt de chauffeur voor zijn stuurmanskunst en vertellingen onderweg en biedt hem namens ons een financiële waar dering aan. Maar ook de dames van de organisatie ver dienen zeker een woord van dank voor de prima organisatie van deze tocht! Van Ida de Vries: programma 50 jaar Afsluitdijk en ansichtkaarten; foto's van de MAVO reünie 06 10-1973; diverse (les)boekjes van de christelijke school De Haven te Den Oever. Van Piet Moeijes: diverse bestekken zeeweringen van het eiland Wieringen vanaf 1858. Van de heer F. Smit uit Den Helder: twee ansichtkaarten van de kroonprins waarvan een voorzien is van een bedankje met handtekening voor Bertha Berghorst. Van Nico Bot (gepensioneerd leraar van de H. Henricusschool te Hippolytushoef) uit Bodegraven, ontvangen via Theo Klaver,: twee boeken met ingebonden uitgave van de sportbladen Samen Spel van G.V. DOS, V.V. SUCCES, H.B.V. TONEGIDO, G.V. WIERINGEN, W.S.V. WIERINGEN van 09-1967 t/m 11-1968 en van 12-1968 t/m 21-11-1970; drie zwart wit foto's van verenigingsgebouw G.V. DOS. Van de erven Menno Dijkstra: een originele fotokaart in memoriam Maarten Snoodijk. Van Dirk en Prien Huijbers: acht foto's van Wieringen, fotomapje met familiefoto's van de familie Evert Huijbers, indertijd wonende in de boerderij Belstraat 33 te Hippolytushoef; programma boekje Flora- en Visserijdagen 1974. Van Henk Tigchelaar: papieren gulden uit 1949; een kennisgeving op rijm van Maarten Snoodijk die bij alle inwoners van Wieringen werd rond gebracht. Van Gea Barelds: diverse foto's: van 1933 en 1947 van keurturnsters, 't Hoekje 1938 en van Ard Schenk uit 1970; inpakpapier van Piet Glim. Van Gea Meeldijk-de Haan, ontvangen via Nel Vriezema; een schitterend oud foto album met foto's, diverse foto's en boekjes van en over Wieringen. Van Willem Vermeulen: een havenmunt uit 1903 voor de haven te Medemblik. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 30e jaargang nr. 2 - 2018

Op de Hòògte - Wieringen | 2018 | | pagina 33