Naar de Biesbosch Op zondag 6 mei vertrokken we met 62 per sonen naar natuurgebied De Biesbosch, dit jaar het doel van het jaarlijkse uitstapje van de His torische Vereniging Wieringen. Stipt om 8.00 uur vertrokken we met de bus van Hippo Rei zen vanaf de voormalige Rabobank. Eerst naar het Vikingmuseum in Den Oever om nog enkele 'Oostoppers' op te halen. Er ontstond lichte pa niek in de bus onder de organisatiedames: er waren negen stoelen onbezet en er stonden tien mensen te wachten! Een reken- of telfoutje denk ik, want even later waren alle stoelen bezet en er stond niemand. Wat een opluchting! Op naar de koffie. Die stond klaar in Haarzuilens (weer wat geleerd: Ik dacht altijd dat het Haarenzuilen, zon der s was). Daar maakte de chauffeur nog even een omritje om het slot Haarzuilen (zonder s!) te laten zien en vooral een miniatuur daarvan in een tuin, waarbij ook Paulus de Boskabouter dui delijk aanwezig was. Hij vond dit zo'n toeristisch belangrijk plekje, dat de bus via een zijweggetje gekeerd werd om op de terugweg ook de men sen aan de andere kant in de bus hiervan te laten genieten. Wat een service en een vakman schap! drijf Zilvermeeuw de vaartocht door het Biesbo- schgebied en de lunch aan boord voor ons gaat verzorgen. En beide doen ze prima! De lunch is heel uitgebreid met onbeperkt koffie of thee en uiteraard: de traditionele kroket. Tijdens de vaar tocht van twee uur voorziet de kapitein ons van uitgebreide informatie over het gebied waar we doorheen varen. Het ontstaan van de Biesbosch, de verande ring van zoutwatergetijdengebied naar zoetwa- tergebied, door het realiseren van de Haring- vlietdam en de invloed daarvan op de flora en fauna. Interessant! Van de vogelrijkdom, van het ijsvogeltje tot de visarend, hebben we weinig tot niets gezien, jammer genoeg. Daartoe moet je denk ik met een kleinere fluisterboot het ge bied in. 'Onze' vrij grote salonboot plus het aar dige drukke verkeer van kruisertjes en jachten ('t weekend en mooi weer) veroorzaken te veel onrust. Ondanks dat gemis was het een prach- Na de koffie met gebak re den we via de Haarense Plassen (wat is Nederland toch rijk aan natuurschoon) richting ringweg Utrecht en daarna in tempo naar Drimmelen, waar Rondvaartbe- - 32 - Op het bovendek van salonboot De Zilvermeeuw genieten de excursieleden van de mooie natuur in het Bieschbosgebied. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 30e jaargang nr. 2 - 2018

Op de Hòògte - Wieringen | 2018 | | pagina 32