Stamboomweekenden 2018 in Westerland De school op't Hoekje. Achter: V.l.n.r. Meester Bartel Tijm, Maartje Mulder, Geertje de Jong, Teetje Lont, Jane Poel, Marie Sluis, Geertje Koster, Meester Berghuis. Tweede rij: Rika Kaptein, Elisabeth Minnes, Grietje Kooij, Klazina Wiegman, Corrie Scheltus, Marieke Duijnker, Trijntje Lont. Derde rij: Simon Snooij, Frans de Voeght, NN, Jan Baijs, Arie Timmerman, Simon Slikker. Vierde rij: Jan Lont, Nan Lont, Cor Lont, Jan Lont, M. ten Bokker. (foto collectie Marietje Bron) door Bob Gorter Uit Wieringen en omstreken, maar onder meer ook uit Groningen, Baarn, Barendrecht en IJmui- den kwamen de bezoekers van de stamboomweekenden op 17,18 en 24, 25 maart. In het dorpshuis in Westerland was het gezellig druk. Sommige mensen maakten er een familie reünie van. Verscheidenen personen bezochten de weekenden wel twee of drie maal. Ook in het eerste weekend, met buiten een snijdend koude wind, kwamen er veel geïnteresseerden. Binnen was het lekker warm en er was koffie en thee met iets lekkers. Bijzondere aandacht had de grote wandvoorstelling met een grafische weergave van de stamboom Hegeman. Leden van de genealo gische commissie gaven daar uitleg. De videopresentatie met oude en nieuwe foto's, gemaakt door Kees Rotgans, trok zeker ook veel aandacht. Altijd weer leuk voor de bezoekers was de leestafel met fotoboeken uit het archief van de vereniging. Bijzonder is dat alle Wieringers met de naam Hegeman nakomelingen zijn van Jan Hegeman (1833-1923), die zich in 1866 in Den Oever vestigde. De uiterlijke gelijkenis van de bezoekers was soms tref fend. Er was een verkooptafel met boeken die in de loop van de jaren door de ver eniging zijn uitgegeven, maar de meeste verkopen waren natuurlijk van het boek van de stamboom Hegeman. Er zijn er al heel veel verkocht, maar als u ook een exemplaar wilt kopen kan dat nog via de webshop en bij de Wieringer Boekhandel. Ook natuurlijk tijdens de openingsuren van het archief. Belangstelling voor de wandvoorstelling van de stamboom. (foto Gea Wiegman-Baijs) AMBOOM HEOEM - 31 - W1ER1NGEN_ >0 tot 2018 Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 30e jaargang nr. 2 - 2018

Op de Hòògte - Wieringen | 2018 | | pagina 31