Op 21 en 22 mei 1962 waren in het parochie huis de feestelijkheden ter gelegenheid van het zilveren priesterfeest van pastoor T.J. Steenland. Na diverse sprekers en stukjes van kinderen, werd de hoofdschotel van het feestmenu gevormd door de opvoering van het spel De Huistiran van Godfried Bomans, door toneelgroep De IJpelaars. Het wa ren zeer geslaagde avonden. De voorzitter van de toneelvereniging de heer W. Nieuwenhuizen wees aan het slot van de laatste avond op het grote nut van een eigen toneelvereniging. De voorzitter kon het niet nalaten op te merken, dat op dit priester feest heel wat meer parochianen hun parochiehuis wisten te vinden dan bij de normale uitvoerin gen van De IJpelaars. Spreker hoopte dan ook dat voortaan meer parochianen De IJpelaars zouden komen beluisteren en de zaal niet merendeels met andersdenkenden bezet zou zijn. 17 november 1962. De rode spin. Geheimzinnig, spanning en sensatie, meldt het programmaboek je. De Wieringer Courant schrijft onder het kopje," IJpelaars speelden voor een volle zaal" het volgen de: De R.K. toneelvereniging "De IJpelaars"gaf zater dagavond in het parochiehuis te Hippolytushoef een opvoering van "De rode spin",een detective verhaal van een Amerikaanse schrijver. De belangstelling voor deze toneelavond was uitstekend, de oproep, bij het 25-jarig priesterfeest van pastoor Steenland, de eigen toneelvereniging met een bezoek aan de uitvoerin gen te steunen, heeft blijkbaar weerklank gevonden. De heer W. Nieuwenhuizen moest invallen voor de heer Jan Rasch, ook de heer Piet van Zanten moest invallen en deed dit met verve. Het leverde hem een langdurig applaus op. De regie was in handen van de heer Piet Glim, zoon Jos Glim was toneelknecht. Maart 1964 houden de aantekeningen van mevrouw T. Borst-Beemsterboer op. Na de uitvoering van het stuk De rode spin in november 1962 staan er zelfs geen aantekeningen meer in aangaande De IJpelaars. Toch duikt er nog een krantenknipsel op uit 1968, naar aanleiding van het 100 jarig bestaan van de St. Hippolytuskerk. In dit stukje kondigt pastoor Steenland het programma aan van de feestweek van 28 april tot 5 mei. Op 10 mei zullen De IJpelaars de viering besluiten met een de opvoering van een blijspel. Op de valreep kwam voorzitter Numeijer nog met een programmaboekje aanzetten, aangaande de feestweek. Het ging om het blijspel Cupido in een speelse bui. 3 mei: BINGO - DANSANT 10 mei: PAROCHIE-AVOND De hoop dat de toenmalige souffleuse, Cathr. Engel (mevr. Katrien Kortekaas-Engel), mij uit de droom kon helpen omtrent het beëindigen van de toneelvereniging vervloog. Volgens haar was bij dit stuk een beroep gedaan op oud leden van de IJpelaars. Voor haarzelf was het in ieder geval een éénmalig optreden. Daarna windstilte. Een datum van beëindiging van de toneelvereniging was nergens uit te herleiden. In artikelen in de krant kun je lezen, dat er tijdens jaarvergaderingen notulen, financiële verslagen en jaarverslagen werden voorgelezen. Dat betekent, dat er zeker notulen gemaakt zijn. (WC. 27.08.1955 meldt: Notulen van de secretaris H. Uithof werden goedgekeurd, alsook het keurig verzorgde jaarverslag.) Echter deze notulen waren nergens meer te vinden en dat was natuurlijk heel jammer voor de geschiedschrijving van dit artikel, omdat ik nu hoofdzakelijk aangewezen was op recensies uit de kranten. Hierdoor verliest een verhaal vaak zijn beschrijvende karakter. Door de komst van de televisie en het tanende enthousiasme van leden en belangstellenden is naar mij dunkt besloten de Rooms Katholieke toneelvereniging De IJpelaars te ontbinden. Aanvullingen zijn welkom. Met dank aan: Theo en Jet Klaver, mevrouw T. Borst-Beemsterboer, mevrouw H. Barelds-Rasch, mevrouw G. Cloots-de Haan, mevrouw Nicolien Uithof, mevrouw C. Kortekaas-Engel, Gerard Numeijer. voor de 13- tot 16-jarigen. Aanvang 20.00 uur in het parochiehuis. VELE PRIJZEN Toegang, meespelen en prijzen zijn geheel gratis. Toneelgroep „De IJpelaars" brengt: CUPIDO IN EEN SPEELSE BUI. Blijspel in drie bedrijven, van Han de Beukelaere. Regie: Jan Rasch. PERSONEN: Gerrit de BottelierW. Nieuwenhuizen sr. Eveline BoerlageCoby Kiela Martha HaasterHanny Rasch Jonker Bob Hasselman van HygevoortH. Nieuwenhuizen Manuel MooiweerP. van Zanten Papa BoerlageC. Luiken Barones Hasselman van HygevoortG. Cloots - de Haan Mevrouw van PinksterenG. Smits - Burger Souffleuse: Cathr. Engel. 1e bedrijf speelt zich af in de tuinkamer van een verlaten villa in begin februari. Het is 'n uur of acht en het stormt en het regent. 2e bedrijf enkele uren later. 3e bedrijf de Volgende morgen (nog steeds in dezelfde villa). Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 30e jaargang nr. 2 - 2018

Op de Hòògte - Wieringen | 2018 | | pagina 21