Op 24 november 1959 werd het stuk De zon tegemoet opgevoerd. In de rolverdeling duiken twee nieuwe namen op, de heer Fr. Plieger en mejuffrouw T. Glim. De heer Fr. Plieger speelde broer Jan, mejuffrouw T. Glim was zuster Langstra. Recensie Schager Courant: De voordracht van de heer Fr. Plieger was als broer Jan voldoende, maar beter was z'n spel als hij op het toneel moest zonder aan het gesprek deel te nemen. Mej. T. Glim als zuster Langstra zorgde voor een goede typering en goede voordracht. Beide namen ben ik later niet meer tegengekomen. 22 november 1960. In het stuk De kat en de kanarie debuteerden mej. Gerda van Mook en de heren Wim de Greef en Freek de Kort. De recensies voor allen waren goed. Toen ik Wim de Greef aansprak over dit debuut zei hij, "Ik heb één keer mee gedaan. Was helemaal niet tekstvast en heb daarna bedankt." Kort maar krachtig. Zo zie je maar, dat je niet alles moet geloven wat in de krant staat. 11 februari 1961. Achter de wolken schijnt toch de zon. Regisseur Jan Rasch kon een volle zaal verwelkomen. Vader en zoon Nieuwenhuizen stonden die avond samen op de planken. 21 oktober 1961. De komische klucht De engel in de kist. Jan Rasch vertolkte hierin op uitstekende wijze de rol van baron. Zijn zus Hanny, die dienstmeisje Greta speelde, vertelde de hierover de volgende anekdote: "Broer Jan was de baron en ik moest hem als dienstmeisje iets brengen, toen ik weer wegliep hield hij een deel van de strik achterop m'n rug vast. Gevolg, ik af zonder schortje en hij met een schortje op toneel. De mensen gieren van het lachen natuurlijk. Het stuk kon dit wel hebben." 17 februari 1962. De huistiran. Optreden in het parochiehuis voor de K.A.B. (Katholieke Arbeidersbeweging) "De IJpelaars" brachten prima toneelwerk. Mej. Tiny Beemsterboer was subliem in haar rol als dochter van de kolonel. De heer Koos Engel was in zijn rol iets aan de stijve kant, maar dat zij hem als debutant vergeven. 28 april 1962. Het oude ijzer. De heer Jan Klaver heette een matig bezette zaal welkom. Mevrouw N. Klaver-Boersen vierde haar comeback als toneliste van "De IJpelaars". Haar zoon Henk Klaver debuteert op toneel als haar zoon Jan. Maar er was nog een familieonderonsje die avond. Een Rasch-onderonsje. Citaat uit de krant: De jeugdige Corry Rasch veroverde met haar ongedwongen spel in de rol van het kleine gehandicapte meisje Elly de harten der aanwezigen. Mej. Hanny Rasch typeerde wel zeer goed het eenvoudige en toegewijde dienstmeisje Miebette. De heer Jan Rasch maakte van de sjachelaar in oud-ijzer, maar toch vertrouwde Levi, een prachtfiguur en oogstte daarmee succes. Jan Rasch en dochter Corry in het stuk Het Oude IJzer. Nelie Klaver-Boersen en haar zoon Henk Kla ver in het stuk Het Oude IJzer. V.l.n.r. Tiny Borst-Beemsterboer, Henk Klaver, Coby Beemsterboer, Koos Engel in het stuk Het Oude IJzer. - 20 - 5 ^WlETWC;i.N~^ n Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 30e jaargang nr. 2 - 2018

Op de Hòògte - Wieringen | 2018 | | pagina 20