'^Programma spel m txm BEotjjjytK'- Haar recensie in de krant was goed, maar in haar aantekeningen valt te lezen, dat de mede tonelisten enige kritiek hadden. Ze moest met meer nadruk spelen en niet steeds haar armen langs haar lichaam houden als ze stond of liep. Het bleek opbouwende kritiek geweest te zijn, want in latere recensies wordt zij vaak geprezen om haar fantastische spel. De recensie in de Wieringer Courant vermeldde: bijvoorbeeld het lange gesprek tussen de directrice (mevr. Smits-Burger) en de korporaal Vink (de heer J. Mol) was uitstekend. Jammer dat de verlichting om het bureau onvoldoende was en het spel van mevr. Smits hier de steun van de gezichtsmimiek miste, zodat men in de zaal haar reacties (glimlach, fronsen wenkbrauwen enz.) op de woorden van de heer Mol moest missen. Wanneer de 'mens' in de directrice sprak was haar spel beter dan als leidster van de verpleegafdeling van het ziekenhuis, wel vormelijk maar te vlak. Mej. Corrie Kiela speelde een uitstekende zuster Hoogvliet. Ook de beide verpleegsters, mej. Tiny Beemsterboer als Zr. van Haren (prima toon en uitspraak) en mej. Wil Borst als bitse freule Wessels, waren goed. De heer Jan Mol (als korporaal Vink) en mej. Guur Engel (als werkster Daatje) zorgden voor de vrolijke noot, maar ook voor het hartelijke woord. Dan nog over mevr. G. Cloots-de Haan als oude mevrouw Smetsers (goed) en de heren H. Uithof, J. Rasch, W. Beemsterboer en H. Nieuwenhuizen als resp. de dokters Vermeulen, van Baer en Verheyen en de luitenant Smetsers, allen goed en voldoende spel. Grime (de hr. P. Uithof) en toneelaankleding (fa. D. Minnes) waren goed verzorgd. De Eerwaarde heer pastoor Burghouwdt dankte "De IJpelaars" voor de werkelijk goede toneelavond. Een gezellig dansje, opgevrolijkt door de vrolijke klanken van het ensemble J. Bakker (Joost Bakker en zoon Nico, red.) hield velen nog enige tijd in het Parochiehuis bijeen. Ter aanvulling; de regie was in handen van de heer W.F. Nieuwenhuizen en souffleuse, was mevrouw C. Glim-Weber. Op 12 maart 1960 werd dit stuk nog een keer opgevoerd in zaal Concordia na de voorjaarsuitvoering van de mandolinevereniging O.K.K. De IJpelaars bezorgden zich met de opvoering van dit vaak dramatische stuk een zware opdracht. De lange gesprekken, zonder actie, waren nog al eens de zwakke momenten vooral in 't begin van de avond. Later op de avond kwam men er beter in en '5-let witte legioen 1; tS door HAA&TElS ^nVUCHT TONEELFONDS «KINHEIM» BEVERWIJK R.K. Toneelvereniging DE IJPELAARS brengt voor u door Maarten van Vught PERSONEN: Dr, Vermeulen (geneesh. direkt.) de heer H. Uithof Dr. Van Baerde heer J. Rasch Dr. Verheyende heer W. Beemsterboer I Luitenant Smetsers de heer H. Nieuwenhuyzen Korporaal Vinkde heer J. Mol Mevr. Burgers (dircktrice) mevr. G. Smits-Burger Gretha Hoogvlietmej. Corrie Kiela Coby van Haren mej. Tiny Beemsterboer Freule Bets Wessels mej. Wil Borst Daatje Tijsen (werkster) mej. Guur Engel Mevr. Smetsersmevr. G. Cloots-de Haan Regie: H. Nieuwenhuyzen Grime: P. Uithof Souffleuse: Mevr. Glim - Weber Toneelaankleding: Fa. D. Minnes 5 SS Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 30e jaargang nr. 2 - 2018

Op de Hòògte - Wieringen | 2018 | | pagina 19