Klaver-Boersen) was mijn vriendin. Nelie speelde altijd 'verliefde' rollen. Ik moest het meestal doen met een moederrol of boerin. Ja, Nelie werd in die tijd vaak gekoppeld aan Jan Mol. Ik heb een keer een hoofdrol gespeeld in het stuk De geest van de Olmenhoeve. Ik was boerin en speelde het in Wieringer klederdracht, later heb ik het nog vaak aan gehad toen mijn man en ik bij de Wieringer Dangsers zaten. Jantje Koster de kleermaker, vond ik altijd geweldig, dat is me altijd bij gebleven. Op een keer sloeg To van Piet Glim (mevr. C. Glim- Weber) als souffleuse, per ongeluk twee bladzijden over. Het hele gezelschap lag er uit en de zaal lag plat van het lachen. Mijn vader hielp mij vaak m'n rol te leren." In 1949 neemt pastoor Kouwenhoven afscheid van de parochie. In het bomvolle parochiehuis nemen de parochianen afscheid van hem. Er waren diverse sprekers en spreeksters. De heer Th. Rasch sprak, in dichtvorm, namens het R.K. Kerkkoor en de R.K. toneelvereniging De IJpelaars. In een toneelboekje van mevrouw Cloots, met de titel Onder valse vlag, zat nog een recensie uit de Wieringer Courant, Op de Vastenavond uitvoering van 18 februari 1958, brachten zij dit stuk. Over het algemeen bleken De IJpelaars goed op elkaar ingesteld, hoewel het spel had in het tweede en derde bedrijf soms wel iets vlotter kunnen zijn. De regie was bij de heer W. Nieuwenhuizen in goede handen. Grime (de heer P.Uithof), decors, toneelaankleding (fa. D. Minnes) en souffleuse (mevr. Glim-Weber) waren goed verzorgd, aldus de krant. In het boekje staat ook nog een aantekening van haarzelf: "Eerste repetitie 12 maart 1957." Een jaartje repeteren dus. Mevrouw Tiny Borst-Beemsterboer werd in augustus 1958 lid van De IJpelaars en vanaf dat moment hield zij een schriftje bij met aantekeningen, recensies en programma's. Zij speelt voor het eerst mee op 13 januari 1959, in het stuk: Het witte legioen. Reisje naar Schiphol. Staande v.l.n.r. Truus Braas, Corry Kiela, Diny Beukers, Coby Kiela, Guur Engel, NN, Nelie Klaver-Boersen, mevr. Uithof, Han- ny Rasch, Martha Rasch-Bloothoofd, mevr. Beemsterboer, Rika Mol, mevr. Uithof. Zittend v.l.n.r. Dik Braas, Rinus Cloots, Herman Uithof, Jan Klaver, Jan Rasch, Gert Rasch, Willem Beemsterboer, Jan Mol, de chauffeur. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 30e jaargang nr. 2 - 2018

Op de Hòògte - Wieringen | 2018 | | pagina 18