Installatie Burgemeester Cavaljé 7 juni 1902 bewerkt door Tiny van Teulingen-Molenaar Op de haven van De Haukes werd burgemeester Cavaljé feestelijk onthaald. Op zaterdag 7 juni 1902 werd de nieuw be noemde burgemeester de heer Cavaljé geïnstal leerd. Aankomst nieuwe burgemeester Om plusminus 17:00 uur kwam de nieuwe bur gemeester met de postschuit aan in De Haukes. Het muziekgezelschap Harmonie verwelkomde hem met vrolijk klinkende klanken. De leden van het dagelijks bestuur waren aanwezig om hun voorzitter als eerste welkom te heten op het eiland Wieringen. Nadat de heren een paar verfrissingen hadden gebruikt, ging het gezelschap op weg naar Hippolytushoef. Aankomst in Hippolytushoef Daar aangekomen zorgde het muziekkorps Har monie opnieuw voor muziek en liepen zij voorop in de richting van het Raadhuis. De heer Heijblok, oudste wethouder, heette de nieuwe burgemees ter welkom en sprak de wens uit met net zoveel lust en genoegen met de nieuwe burgemeester te mogen samenwerken als met de oud-burgemees ter de heer Kolff. Verder bedankte de heer Heijblok de heer Obreen en de secretaris voor de steun, hem verleend tijdens de vacature en verzocht de heer Obreen de vergadering verder te willen lei den. Op voorstel van de heer Obreen werd beslo- ten de notulen in de volgende vergadering te lezen. Hierna las de secretaris een missive officieel ambtelijk schrijven) van Zijne Excellentie den Com missaris van de Konin gin voor, waaruit bleek dat de heer F.C.H.A.L. Calvajé was benoemd tot burgemeester en de bij wet vereisten eed had afgelegd. De heer Obreen heette de heer Calvaljé als nieuwe burgemees ter van harte welkom. Op achting, waarde ring en medewerking van de leden van de raad en burgerij kon de nieuwe burgemeester rekenen, aldus de heer Obreen. Met de wens dat de nieuw benoemde burgemeester vele jaren tot de bloei van het eiland werkzaam mocht zijn, werd hem het uiterlijke ken merk van zijn waardigheid overhandigd Hierna dankte de burgemeester de heren wethouders en de burgerij voor de feestelijke intocht. Hij beloofde te trachten, voor zover dit in zijn vermogen lag, de wetten en plaatselijke verordeningen ten uitvoer te brengen en de belangen te bevorderen. Hierna werd de nieuw benoemde burgemeester met al gemene stemmen benoemd tot ambtenaar van de Burgerlijke Stand, welke benoeming hij aannam. Nadat niemand meer het woord verlangde, werd de vergadering gesloten. Intussen werd door de heer Obreen de gemeente en rijksambtenaren aan de nieuwe burgemeester voorgesteld. Die avond was er in alle herbergen gelegenheid tot dansen, terwijl de Harmonie in de bovenzaal van het lokaal van de heer Koorn een concert gaf. Huwelijk burgemeester Cavaljé en mevrouw Roijaards De burgemeester trad op 30 augustus 1902 in Oisterwijk in het huwelijk met Anna Helena Roij aards. Ter ere van het huwelijk werd 9 september een feestdag voor Wieringen. De burgemeester en zijn echtgenote keerden die dag op het eiland Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 30e jaargang nr. 2 - 2018

Op de Hòògte - Wieringen | 2018 | | pagina 11