Een oude traditie in ere hersteld Burgerlijke stand Wieringen, geboorten 1918 door Bob Gorter De Historische Vereniging Wierin- gen organiseerde in het verleden in Westerland weekenden, waarop een stamboom van een familie uit Wierin- gen werd gepresenteerd. Dat is al heel wat jaren geleden voor het laatst ge beurd. Er is nu een nieuwe commissie genealogie gevormd met het doel deze oude traditie weer voort te zetten. De volgende personen maken deel uit van deze commissie: Jaap Lont, Kees Rotgans, Marga Dikken-Kooij, Gertjan Vis ser, Helene Gorter-Prins en Bob Gorter. Het resultaat hier van is dat er weer stamboomweekenden komen. Deze keer is de familie Hegeman waar het allemaal over gaat. En anders dan de gewoonte was, de weekenden vinden nu niet in het najaar plaats, maar deze keer in het voor jaar. De stamboom is klaar en we wilden niet tot het na jaar wachten met de presentatie. In zo'n weekend is er veel te zien en te beleven. Allereerst is er een boek uitgekomen met alle gegevens, illustraties en heel veel foto's. Het is geheel uitgevoerd in kleur. De prijs van het boek bedraagt 15,-. Het is tot stand ge komen met medewerking van heel veel leden van de Wieringer familie Hegeman en andere mensen met een Hegeman als voorouder, in de vorm van gesprekken, foto's en anekdotes. Heel veel dank daarvoor. Het boek zouden we anders in deze vorm zeker niet hebben kun nen maken. Verder zijn er nog foto's te zien in albums of op een wand, films en er is een diapresentatie. De hele stamboom is te zien op een grote wandvoorstelling. Vanzelfsprekend zijn de boeken die de vereniging heeft uitgegeven daar ook te koop. De stamboomweekenden zijn dit jaar op de zaterdagen 17 en 24 maart en op de zondagen 18 en 25 maart van 14:00 tot 17:00 uur. U bent dan van harte welkom in het dorpshuis van Westerland. De toegang is gratis. door Bob Gorter Al jaren publiceren wij in Op de Hoogte in het voorjaar een opgave van de geboorten op Wierin gen van honderd jaar geleden. De laatste keer dat dat gebeurde was vorig jaar, de opgaven van 1917. Een klein beetje geschiedenis: toen we hier nog de gemeente Wieringen hadden, kregen we elk jaar het betreffende boek om de lijst te maken. Later, in de gemeente Hollands Kroon was het al wat moeilijker, maar het lukte steeds om de opgave op tijd te maken, zij het na een schriftelijk verzoek aan het college van burgemeester en wethouders. Nu is het gehele archief van Wieringen verplaatst naar het Regionaal Archief Alkmaar. Daar hebben we vorig jaar nog wel inzage in het register gekregen, maar strikt genomen is dat niet toegestaan. Het ge boorteregister is pas openbaar na honderd jaar. En dat is in dit geval januari 1919. We willen ons graag aan de wet houden. Daarom wordt het overzicht van de geboorten 1918 pas volgend jaar, 2019, in Op de Hoogte geplaatst. Omdat wij als redactie graag alle overzichten van de burgerlijke stand van honderd jaar geleden in één jaargang willen plaat sen, komen ook de overzichten van de huwelijken 1918 en de overlijdens 1918 pas volgend jaar in Op de Hoogte te staan. LINGEN AMSTERDAM HOORN WILLEMSTAD MEDEMBLIK WIERINGEN Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 30e jaargang nr. 1 - 2018

Op de Hòògte - Wieringen | 2018 | | pagina 9