Jaarvergadering Historische Vereniging Wieringen 2017 Jaarverslag Historische Vereniging Wieringen 2017 De jaarvergadering in het Vikingschip te Den Oever werd bezocht door 120 personen. Als eerste werd ons erelid Tan Lont-Lont herdacht, zij overleed op 21 januari 2017. Tan was medeoprichter van de Historische Vereniging Wieringen en heeft zeven jaar deel uitgemaakt van het bestuur. Ook heeft ze een actieve rol gespeeld binnen verschillende com missies van de HVW. De kascontrole van het jaar 2015/2016 is goed bevonden door Lies Jacobs, Joke Hijlkema en Nico de Ridder. Lies Jacobs is aftredend en niet herkies baar. Sophia Deijkers is bereid om de volgende kas controle, samen met Joke Hijlkema en Nico de Rid der, uit te voeren. De contributie voor 2017 is hetzelfde gebleven als in 2016: 17,50. De excursie op 20 mei gaat dit jaar naar Het Woudagemaal te Lemmer en naar Stoeterij het Swarte Paert te Hemrik. De excursiecommissie be staat uit van Marjan Tijsen-Rasch en Bertha Rorije- Oedzes. De commissie genealogie is in een geheel nieu we samenstelling onder leiding van Jaap Lont be gonnen met het uitzoeken met de stamboom van de familie Hegeman. Er zijn geen nieuwe bestuursleden benoemd. Loet van Zoonen, Henk Beets, Corrie Hagedoorn-Ra- sch en Siem Doorn zijn allen aftredend en herkies baar. Voorzitter Gerard Numeijer deelde pluimpjes uit aan alle actieve leden en bestuursleden van de vereniging. Aan het begin van dit jaar is het archief van de vereniging verhuisd. Het nieuwe archief is gehuisvest boven de bibliotheek in het Parkzicht. Het archief wordt draaiende gehouden door vele vrijwilligers. Tijdens de rondvraag werd vanuit de zaal een pleidooi gehouden om meer bezoekers naar het archief te trekken om de interessante col lectie te bekijken. Na de pauze vertoonden Piet en Pieter Kraan twee films: een film over Stroe en de begrafenis van Jan Lont van Museum Jan Lont en een film over eve nementen op Wieringen, zoals de jaarmarkt en de kermis. Vele oude bekende kwamen voorbij op deze filmbeelden. Het bestuur bestond het afgelopen jaar uit: Gerard Numeijer Voorzitter Henk Beets Penningmeester Wilma Keppel-Willeboordse Secretaris Loet van Zoonen Vicevoorzitter, commissie graven, coördinator rondzending Op de Hoogte Corrie Hagedoorn-Rasch Vicesecretaris, redactie Op de Hoogte Siem Doorn 2e Penningmeester Gea Wiegman-Baijs Archiefcommissie Jan Wessels Ledenadministratie Ina Schoenmaker-Wiegman Redactie Op de Hoogte Het bestuur heeft het afgelopen jaar negen maal vergaderd. De activiteiten die zijn gehouden, zijn als volgt: Verhuizing en ingebruikname van het nieuwe archief in Parkzicht. Jaarvergadering 30 maart, zie verslag. Excursie naar Friesland op 20 mei. Medewerking opbouwen dorpsfeest te Westerland van 17 t/m 18 juni. Flora- en Visserijdagen te Den Oever van 24 t/m 28 augustus Najaarslezing in het Vikingschip te Den Oever op 9 november: De invloed van de Vikingen binnen Europa en archeologische vondsten op Wieringen, door Frans Diederik. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 30e jaargang nr. 1 - 2018

Op de Hòògte - Wieringen | 2018 | | pagina 5