Aanvullingen en verbeteringen Op donderdag 9 november 2017 tijdens de najaarslezing over de invloed van de Vikingen binnen Europa en over ar cheologische vondsten op Wieringen, konden de bezoekers hun eigen vondsten laten beoordelen. Ik heb de schoentjes die onderdeel uitmaken van de schenking van Marijke aan de archeologen laten zien. Een rechter kinder- en damesschoen. Joost Lubbers die de schoentjes beoordeelde, vond het een bijzondere vondst. De schoentjes dateren uit de 17e eeuw, cir ca 1650-1700. De damesschoen is een hoog gesloten schoen met versierselen, het bovenleer daarvan is goed bewaard ge bleven. Vooral aan de zool van de kinderschoen is te zien dat ze net zo lang werden gedragen tot ze helemaal waren versleten. De zool werd bevestigd met koperen nageltjes, de nageltjes zijn nog duidelijk zichtbaar. De kinderschoen heeft heel fijne stiksels in het bovenleer. Bent u door mijn verhaal nieuwsgie rig geworden? Kom dan naar het archief! De openingstijden vindt u in dit blad. Tiny van Teulingen-Molenaar Oude schoentjes de Hoogte 2017-4-foto omslag Jammer dat er geen namen bij de foto op de omslag stonden. Bijna de halve familie staat erop. Middenvoor met die hoge pluim op haar hoed is Trijn Bruul de organiste, links van haar is tante Lies (Elisabeth Catharina de Haan) de ongetrouwde zuster van mijn moeder. Overleden in 1958. Geheel rechts op de omslagfoto staat Geertje Rotgans-Visser, (Jan Deijkers zijn oma) schuin daar achter met die ronde zonnebril is mijn moeder Dina Geertruida de Haan in 1940 getrouwd met Derk Garrelts en daarnaast staat Trijn Oden-De Haan, Catrien haar moeder. Ik kon de foto op de beeldbank niet naar voren halen. Met vriendelijke groeten, Marga Deijkers-Garrelts Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 30e jaargang nr. 1 - 2018

Op de Hòògte - Wieringen | 2018 | | pagina 31