29e jaargang nummer 4 2017 Van de bestuurstafel Foto op de omslag: Het jaar 2017 is straks weer verleden tijd, er is dus nieuwe historie bij gekomen. In onze omgeving (Wieringen) zijn er ook dingen gebeurd en veranderd, die we misschien later weer in ons archief terugvinden en dat we dan zeggen: "O ja, zo was het toen nog." Gelukkig kunnen we zeggen dat wij hier nog in een rustige omgeving leven, want als je verder in de wereld kijkt is het toch treurig en triest wat mensen elkaar aandoen. Wat gebeuren er allemaal akelige dingen. Daarom moeten we dit kleine stukje aarde, dat altijd Wieringen zal blijven, koesteren. Nog even een terugblik in het verenigingsjaar. Met de openstelling van ons archief boven de bibliotheek in Parkzicht is een grote wens in vervulling gegaan. Het is een prachtige ruimte, waar we alles bij elkaar op één plek hebben en waar de mensen gezellig kunnen zitten en vergaderen. Triest was echter dat we dit jaar afscheid hebben moeten nemen van twee oprichters van de historische vereniging. Het overlijden van Tan Lont en Jaap Fijnheer waren droevige gebeurtenissen. De introductie van de Wieringer Skeurkalender tijdens de Flora en visserijdagen in de bloementent in Den Oever was een groot succes. De kalender deed meteen zijn naam eer aan, want van alle kanten zaten de mensen er aan te scheuren om er een (of meerdere) te bemachtigen. De Najaarslezing op 9 november jongstleden in het Vikingschip was ook een groot succes. Het onderwerp 'Vikingen in Europa en archeologische vondsten uit de Wieringer bodem' was voor velen een reden om deze avond te bezoeken. Archeoloog Frans Diederik verzorgde een interessante lezing en gaf uitleg over verschillende vondsten. Al met al een geslaagde avond. Voor volgend jaar is het een mooie gedachte dat de opnieuw ingestelde genealogie commissie weer een stamboom heeft uitgewerkt, waarin de familie Hegeman centraal staat. Wanneer en waar dat hoort u nog, maar het is mooi dat hiermee weer een oude traditie in ere wordt hersteld. Genealogie is een belangrijke pijler in een historische vereniging. Rest mij om tot slot nog een ieder te bedanken die, op welke wijze en op wat voor manier dan ook, zich voor onze vereniging heeft ingezet. Hoewel we natuurlijk soms afscheid moeten nemen van leden (door allerlei omstandigheden) komen er ook telkens weer nieuwe leden bij en blijft ons ledental rond de negen honderd personen hangen. Een prachtig resultaat voor een relatief kleine gemeenschap. Hieruit blijkt wel dat we duidelijk in een behoefte voorzien en daar doen we het uiteindelijk allemaal voor. Tot slot wil ik u voor het nieuwe jaar alle goeds toewensen. Met vriendelijke groet, Gerard Numeijer Bestuur: Gerard Numeijer (voorzitter) tel: (0227)511683 gerardnumeijer@historischwieringen.nl Wilma Keppel-Willeboordse (secretaris) tel: (0227)592610 secretaris@historischwieringen.nl Henk Beets tel: (0227)592062 penningmeester@historischwieringen.nl Siem Doorn Corrie Hagedoorn-Rasch Ina Schoenmaker-Wiegman Jan Wessels (ledenadministratie) Gea Wiegman-Baijs (webshop) T. 06 50441952 Loet van Zoonen Redactiecommissie: Corrie Hagedoorn-Rasch (voorzitter) tel: (0227)592463 Ina Schoenmaker-Wiegman (secretaris, eindredactie) Westerlanderweg 92 1778 KN Westerland tel: (0227)592015 redactie@historischwieringen.nl Bob Gorter (2e secretaris, eindredactie) tel: (0227)595428 bobgorter@ziggo.nl Ton Bakker Henk Broer Tiny Hoogschagen-Metselaar Theo Klaver Maartje Mulder-Bais Tiny van Teulingen-Molenaar Website: www.historischwieringen.nl Peter de Greef (beeldbank) p.degreef@quicknet.nl Web-beheer: Gea Klein-Hamming klein@hetnet.nl Informatie: www.historischwieringen.nl Lidmaatschap: 17,50 per jaar Bankrelatie: Rabobank Kop van Noord-Holland IBAN: NL 44 RABO 0370 3319 74 Burghout Design Druk ISSN: 1386-906X Jaren'30. De (oudere) Zusterkring maakt een fietstocht door de Wieringermeer. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 4 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 3