DEMONSTRATIE KLEURENTELEVISIE aan te schaffen. Bijgestaan door een twaalftal da mes werd de collecte een succes. De leden van de speeltuinvereniging brachten 939,00 op. Overige collectes ƒ680,80. Moderne ruime winkel voor bakkerij Van Empel Op 3 juli is de winkel van de brood en banket bakkerij Van Empel-Visser door burgemeester Schellinger heropend. De heer en mevrouw Van Empel werkten hier al zestien jaar, later samen met de heer Visser. De heer Van Empel in de bakkerij, de heer Visser als verkoper langs de weg, mede met hulp van beide echtgenotes. De nieuwe winkel be slaat nu de gehele voorgevel doordat de naast ge legen kamer er bij is betrokken. Hotel Wiron onderging drastische verjongings kuur Sedert 1750 voert de familie Lont een hotelbe- drijf in Den Oever. Vanaf 1920 is het bedrijf in het huidige pand gevestigd. Doordat de oude Kapel af gebroken werd, kwam dit oude familiebezit op een hoek te liggen. De heer D. Lont Jurrie zn. greep de gelegenheid aan om zijn bedrijf ingrijpend te mo derniseren. Augustus Brand door hooibroei Op 7 augustus woedde op Stroe een brand waarbij een kapschuur en 22 ton hooi verloren gingen. De familie D. Wilms, werd gewekt door een hard geluid. Het waren de asbestplaten van de hooiberg, door hooibroei had het hooi vlam gevat. De brandweerkorpsen van Hippolytushoef en Den Oever rukten uit om het vuur te bestrijden. De vee stal en het woonhuis liepen geen schade op. Tweede Wieringer kei In het land naast de familie Veerdig in de Elft staat sedert kort een enorme steen. Al jaren zag de heer Veerdig in een weiland zomers een dorre plek. Nieuwsgierig naar de oorzaak ging hij graven, en legde de steen bloot. Met een kraanwagen werd de steen naar de Elft gebracht. Eerst werd hij gewogen op de weegbrug, het gewicht was 4320 kg. Er was reeds een stuk afgebroken, samen waren ze 5000 kg. De steen van Westerklief gold als de Wieringer kei, maar van de steen in de Elft zijn de afmetingen zichtbaar 2.28 meter hoog, 1 meter breed en circa 1 meter dik. Zeilschool aan Amstelmeer. Er is aan het Amstelmeer een zeilschool geves tigd waar liefhebbers van de zeilsport tijdens de weekenden opgeleid kunnen worden tot het A di ploma van de ANWB. De school is gevestigd in het jeugd vakantiekamp De Bellen. De school beschikt over vier schepen. Het is de enige zeilschool in de kop van Noord-Holland. Instructiebad te Hippolytushoef een 'rendabele' investering. In het zwembad De Terp te Wieringerwerf leg den ruim honderd jonge Wieringers de zwemproef voor het zwemdiploma A af. Het gemeentebe stuur van Wieringen dat het initiatief nam om op het sportterrein een instructiebad te bouwen, kan meer dan tevreden zijn over het gebruik van dit bad. De nieuwe school aan de Hortensialaan te Hip polytushoef zal op 27 september officieel worden geopend door de heer L.J. Stortenbeker, rijksin specteur voor het ULO-onderwijs. J. BELLIS Vlieterstraat 6, Den Oever September Opening ULO school - 30 - De nieuwe ULO school. Tijdens de Firato, welke begint op 21 september en eindigt op 1 oktober, kunt u 's avonds geheel vrij blijvend naar de kleurentelevisie kijken bij: Heeft u interesse, belt u dan even: J. Bellis, Vlieterstraat 6, Den Oever, tel. 02271-451; of Xieuwstraat 38, Hippolytushoef, tel. 02279-609. De kleurentelevisie werd in Nederland geïntroduceerd op 21 september 1967. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 4 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 30