De Haan touringcar in nieuw bedrijfspand Martien de Haan, thans directeur van De Haan's Touringcarbedrijf, was 17 jaar toen zijn vader C.S. de Haan overleed. Ondanks zijn jeugdige leeftijd nam hij de leiding van het bedrijf over. De tijd zat hem niet mee, 1951 en 1952 waren economisch gezien magere jaren. Tot het tij keerde, de pendel werd een begrip, De Haan tours reed arbeiders naar de IJmond en Zaanstreek. Ook voor vakantie stonden de bussen van De Haan klaar. Het wagen park telt thans 24 autobussen en 10 volkswagen busjes. Vader de Haan begon in een kleine loods op Zandburen en verhuisde naar de brandweer garage in de Parklaan. Zoon Martien ging naar de Klieftstraat, maar groeide daar weer uit. Aan de Belterlaan werd een nieuwe garage met kantoor gebouwd. Op 15 april werd dit grote pand officieel geopend door burgemeester C.J. Schellinger Jubilerende gymvereniging Wieringen vierde feest Op 25 april vierde de vereniging haar veertig jarig bestaan met een gymnastiek demonstratie op het sportterrein. De Harmonie met drumband maakte eerst met de gymnasten een rondgang door Hippolytushoef. De voorzitter de heer T.H. Prins heette de aanwezigen op het sportveld wel kom. Nadat burgemeester Schellinger de vereni ging had gefeliciteerd, volgde onder leiding van de heren Zijlstra en Burghout een gymdemonstratie. Alle groepen werkten mee aan een massale vrije oefening. Men besloot met en vrolijke voetbalwed strijd tussen dames en heren. Mei Rumoer op het Hoekje De zondagsrust van de heer C. Smit, bewoner van een huis dat aan 't Hoekje in Hippolytushoef grenst, werd op een ongewone wijze verstoord. Even na achten kwam de zijgevel en daarmee de houten betimmering naar beneden. Deze was aan gelegd na de afbraak van het belendende perceel, voorheen bewoond door de heer S. Klein. Hij kon nu van bovenaf naar buiten kijken. Het gealar meerde personeel van gemeentewerken ging aan het werk om de zaak dicht te maken, en verder ge vaar door stutten te weren. Juni N V Houtindustrie van Hees verplaatst zwaarte punt naar Hippolytushoef Het bedrijf, opgericht in 1911 is een Amster dams bedrijf, maar heeft sinds 1966 een nevenbe- drijf in Hippolytushoef. Het hoofdbedrijf staat nog in Amsterdam, maar moet plaats maken voor een brandweerkazerne waardoor van Hees in de pro blemen komt. Omdat de vestiging op Wieringen aan de verwachting voldeed, nam men het besluit om dit bedrijf tot hoofdbedrijf te maken. Thans werken hier negen vakmensen, de plannen zijn om dit tot 24 vakmensen uit te breiden. Twee gezinnen dakloos door brand Op 9 juni brak er brand uit in de dubbele wo ning van de families Hoekstra en Koops op Wester- klief. Het dak stond in lichterlaaie, de brandweer kon niet voorkomen dat alles wat op zolder stond verloren ging. Dat was onder meer al het nieuwe huisraad dat de familie Koops had aangeschaft voor de verhuizing. Beneden was er hoofdzakelijk waterschade. Stelt u prijs op een serenade? Het is enige malen voorgekomen dat de Harmo nie op huwelijksfeesten verstek moest laten gaan door te korte tijd van voorbereiding, degene die prijs stellen op een serenade bij hun 50 of 60 jarig huwelijksfeest worden verzocht dit 14 dagen van te voren kenbaar te maken bij één van de bestuurs leden. Juli Speeltuinnieuws De dames G. Konijn, mej. G. Boon en mej. R. Cor- nelissen namen het initiatief om een collecte te or ganiseren met het doel om voor de speeltuin van de Helderse Buurtvereniging nieuwe toestellen - 29 - JWIER[NGE>LJ' Een demonstratie trampoline springen voor heren. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 4 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 29