De 23jarige Janie Wiegman behaalde in Rot terdam als eerste vrouwelijke kandidaat het schip pers binnenvaart diploma. Dat wil zeggen dat Janie de eerste en enige vrouwelijke kapitein van Nederland is. In januari slaagde ze voor het schrif telijk examen, daarna kwamen de moeilijke we ken van ingespannen studie voor het mondeling, vooral aan motorkennis werd veel tijd besteed. Ze is nu bevoegd om te sturen, de motor klaar ma ken, laden, lossen, bevrachten en af te rekenen. Volgens moeder Wiegman wordt het steeds moei lijker goede werkkrachten te krijgen. Janie houdt van het schipperleven, ze vindt het een pracht vak. Ze vindt het heerlijk om deze zomer weer door de Hollandse waterwegen te gaan. Jac. Bakker gehuldigd Op 11 maart kon het publiek in zaal Wiron ge nieten van een mandolineconcert gegeven door Oost- Wieringen en Tremolando uit Den Helder. Ook traden de beide orkesten gezamenlijk op onder lei ding van de heer Jac. Bakker, die tot grote verrassing van hem zelf en het publiek werd teruggeroepen. Het bleek, dat hij 30 jaar lang de directeur van Oost Wieringen was. Nieuwe supermarkt op Westerland Op 14 maart werd het nieuwe bedrijfspand van Jan Stadig en zijn echtgenote Annie Stadig-Zwaag door de heer Doets van de Spar Handelsonder neming geopend. De kleine Klaas Stadig mocht de deur open maken. De heer J. Takes feliciteerde namens de KNMB Wieringen de jonge onderne mer en zijn echtgenote met het bereiken van deze belangrijke mijlpaal. De supermarkt van de heer Stadig steunt op twee pijlers: de goodwill van zijn voorganger Rits Kat en de brede vakkennis van hemzelf. De nieuwe winkel is 140 vierkante meter groot met meer dan 2000 artikelen, dus van buurt- winkel tot supermarkt. Schoenhandel Cor de Boer vergroot en gemo derniseerd Sjakie Schram opende op 15 maart de schoen- handel van zijn neef en nicht de familie C. de Boer, zij hebben het bedrijf overgenomen van de heer Kobus Bakker. Jaren geleden bouwde de heer De Boer al een nieuwe werkplaats achter het huis. Met deze verbouwing was hij vanaf december met hulp van familie en vrienden in de avonduren in de weer. De oude winkel is niet meer te herkennen, de etalage werd bijna twee keer zo groot, met opberg- rekken waarin 1200 paar schoenen staan. April Drogisterij Timmerman belangrijk vergroot Voor vergroten van zijn bedrijf door opbouwen, kreeg de heer Timmerman geen vergunning. De knoop werd door gehakt, door de toch al kleine woonruimte bij de winkel te betrekken. De dro gisterij kreeg er de ruimte van de tabakswinkel bij, de tabak verhuisde naar de vroegere woonkamer aan de Hoofdstraat. Aan de Koningstraat werd de winkeldeur dichtgemetseld voor de verkeersvei ligheid. De tabakswinkel kreeg een eigen ingang, eveneens aan de Hoofdstraat. Twee Wieringer kotters gestrand Ter hoogte van het schietterrein van de lucht macht zijn maandagmorgen 3 april op de Vlie- hors bij Vlieland twee Wieringer vissersschepen gestrand. Het zijn de WR 34 van J.S. Post en de WR 80 van M.J. Deijkers. De WR 34 kreeg een net in de schroef. De WR 80 schoot te hulp, doch door de stormachtige wind strandden beide schepen. Pogingen om op eigen kracht vlot te komen mis lukten. Twee slepers voeren uit, maar konden van wege het slechte weer geen verbinding maken, en werden naar het strand geslagen. Een ongunstige bijkomstigheid was, dat de schepen in de schiet- route van de vliegtuigen lagen. Na een kleine week op de Vliehors zijn de Wieringer kotters weer terug in de haven van Den Oever. Vrijwilligers gevraagd. Op de gemeentelijke camping te Oosterland is een sportcentrum voor invalide hengelaars die daar voor een vakantie terecht kunnen. In 1996 zijn daarvoor barakken geplaatst, er worden nu vrijwil ligers gevraagd voor het opknappen van deze ba rakken. Er is al verf en hout geschonken, materiaal is dus aanwezig. Wieringer Museumboerderij officieel geopend Op 8 april werd de Wieringer Museumboerderij door C.J. Schellinger officieel geopend. In een toe spraak releveerde de burgemeester het vele werk dat het echtpaar Teeuwisse zich getroost heeft om dit te verwezenlijken. Een Wieringer museum, om dat een gedeelte is ingericht als Wieringer stal. - 28 - Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 4 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 28