kracht zou vinden om bij alle kritiek van buitenaf, in deze dagen het juiste woord te vinden. Nog geen spoor van de Pieter Albert Donderdagmorgen 12 januari had de WR 6 met aan boord de schipper - eigenaar S. Lont, P. Evers en G. Boerdijk de haven van Den Oever moeten binnen varen. Woensdagmiddag had de WR 47 het laatste radiocontact met de Pieter Albert. Van vliegveld Valkenburg steeg een vliegtuig op om het schip op te sporen, maar dat moest wegens slecht vliegweer terug. Enkele schepen kwamen van de Sylt binnen, zwaar weer, was het commentaar. Wat dit langza me vliegtuig, de Neptune, allemaal kon doen, daar zouden twintig schepen voor nodig geweest zijn. Vrijdagmiddag moesten het hospitaalkerkschip De Hoop en de Neptunes wegens het slechte weer het zoeken opgeven. Zaterdagmorgen zou het be stuur van de DETV met de schippers van de grote vloot vergaderen over verdere opsporingsacties. Maar de schippers en bemanningen wisten het al, we gaan zoeken. Dit bericht ging als een lopend vuur over Wieringen. Het was druk op de haven. Ook burgemeester Schellinger stond op de kade. Na 17 uur stomen was de vloot ter plaatse. Door opkomende mist moest de vloot 's avonds de ha ven opzoeken. Later werd de speurtocht hervat, maar er werd geen spoor van de Pieter Albert ge vonden. Schippers Doesburg en Rotgans namen de moeilijke beslissing het zoeken in georgani seerd verband te staken. Het hospitaalkerkschip De Hoop zond een dienst uit ter nagedachtenis van de vermiste bemanning van de WR 6. Februari IJsclub Hippo koopt ijsbaan Het bestuur van de ijsclub Hippo heeft het land waarop de ijsbaan is aangelegd, gekocht van de familie S. de Jong te Midlum. Met de overschrij- vingskosten en meer is hiermee een bedrag van ruim fl.21.000 gemoeid. Het voortbestaan van een ijsbaan te Hippolytushoef is met de aankoop van dit land voor de toekomst verzekerd. Omdat de be volking groeit, moet het mogelijk zijn dat de lasten die op de vereniging drukken op te brengen zijn. Slagerij E. Klein een hypermodern bedrijf Het is voor de Wieringer slagers een moeilijke beslissing geweest om in 1956 een combinatie op te richten en hun bedrijf onder te brengen in een vereniging op coöperatieve grondslag. Zij gaven daarbij een groot deel van hun zelfstandigheid prijs. Maar het is goed gegaan, vorig jaar kregen de Combi-slagers in Den Oever hun vijfde vestiging. Thans kwam de verbouwing van de slagerij E. Klein gereed. Maart Firma T. Takes verrijkt met fraaie showroom De Hoofdstraat van Hippolytushoef heeft er een nieuwe etalage bij gekregen, naast het levensmid- delenbedrijf van Metselaar werd een gedeelte van het woonhuis verbouwd tot showroom voor de Fir ma T. Takes. Dit huis heeft een interessant verleden. Zover de herinnering reikt, was het in eigendom van de welgestelde beurtschipper Lucas Asjes. Daarna was het dokterswoning-makelaarskantoor- radiodistributie en nu showroom. Nederlands eerste vrouwelijke kapitein; Janie Wiegman behaalde papieren voor binnenschipper - 27 - JWIERINOEN Engel Klein (links) en Piet Joosten. Janie Wiegman terug aan boord na het behalen van haar schippersdiploma. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 4 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 27