"Allen die mee gingen naar A'dam om de huldiging in het stadion op 10 september bij te wonen, moesten 's morgens op het parkeerterrein van Hotel de Haan aanwezig zijn. En het bleek dat er niet één mankeerde. Onder vrolijk gekout, dames eigen, ging het door de Wieringermeer naar] A'dam, waar de bus een plaats achter het stadion kreeg. Nadat we een heer lijke kop koffie hadden gebruikt, hebben we in de [Ci- néac] de film gezien van de jubileum week. Die was heel mooi. En daar wij nog even wilden wandelen om de prachtige versiering te bezichtigen togen we naar de dam. Wat was het mooi! Heel wat menschen ston den daar want het bleek dat de Koningin uit rijden was en dat ze ieder ogenblik terug werd verwacht. Dat was al een buitenkansje en jawel hoor, het duurde niet lang of de eerste rijtuigen met de burgemeester en andere hoogwaardigheidsbekleders kwamen aangereden en daar jubelde het volk van hoera, hoera! Daar is de koningin. Vriendelijk naar alle kanten buigende ging hare Majesteit het paleis binnen. Tot onze spijt was de Prinses er niet. Later hoorden wij dat H.K.H. ziek was. Ook 's middags misten wij haar. Vanaf de dam hebben we toen de terugtocht aanvaard naar de bus, opdat we niet te laat aan het stadion zouden zijn. Ongeveer één uur waren we er en wat was het daar toen al druk. Wij moesten toen nog anderhalf uur wachten, maar die vlogen voorbij. De meesten van ons waren er voor het eerst. Wat een groot en mooi stadion ging het door ons heen. Om half drie kwamen de hoogwaardigheids bekleders weer aan met Hare Majesteit en Z.K.H. Prins Bernhard. Heel het stadion dreunde van het hoera. Na dat H.M. was uitgestegen kwamen twee dochters van de Sultan van Langkat haar bloemen aanbieden. Na dat de Koningin hun de hand had gedrukt, namen ze plaats in de ere-tribune. Hierna werd een groot ballet uitgevoerd, waarna een défilé volgde van een histori- schen optocht, zoo mooi dat het niet te vertellen is. Om half zes was dit afgeloopen en gingen we de bus weer in maar dat ging niet zo vlug. De optocht trok nu door Amsterdams straten en moesten we soms een kwartier en ook wel eens langer wachten voor we verder konden rijden. Eindelijk waren we in de Kroon, daar hebben we heerlijk gegeten en ons wat verfrischt. In dien tijd kre gen we een kaart om een rondreisje op de prachtige, verlichte grachten te maken. Ook dit overtrof onze ver wachting, zoo mooi en fantastisch leken al die lichtjes op het water en die hooge huizen waar natuurlijk het rood, wit en blauw niet ontbrak en zoo mooi door de boomen scheen. Den 10en september 1938 zal door ons niet zoo gauw vergeten worden(verslag ver moedelijk geschreven door J. Ruitenburg-de Jong). 'Een stuk poëzie of proza' Literatuur en poëzie behoorden in de jaren '20, '30 en'40 tot de toerusting van de vrouwenvereni ging. Pas in de jaren'50 voegen zich daarbij klas sieke muziek en beeldende kunst door middel van grammofoonplaten met muziek van diverse com ponisten, en de projectie van dia's. Voor velen een zeldzaamheid! In april 1947 gingen de leden van de beide zusterkringen naar Alkmaar om een uitvoe ring van Bachs Matthaus Passion te beluisteren. Het vervoer was toen nog zeer primitief: een soort truck met aanhangwagen, bij gebrek aan bus! Boeken, literatuur en poëzie waren tot dien even wel voorhanden. Men zocht naar goede en actuele boeken en naar poëzie die aansluiting vond bij het vrijzinnige levensgevoel van de vrouwen. In de loop heeft het zes maal per jaar verschijnende orgaan 'Klokkenklank' dit zoeken zeer zeker vergemak kelijkt. Het blijkt dan dat modernere schrijvers en - 24 - De Stilte (C.S.Adama van Scheltema) Min de stilte in uw wezen, Zoek de stilte die bezielt, Zij die alle stilte vreezen Hebben nooit hun hart gelezen, Hebben nooit geknield. Draag uw kleine levenszegen Naar het droomenloze land, Lijk der golv' heur oogst bewegen, Tot zij zachtjes breken tegen Het doodstille strand. Zie den boom de paden tooien Rondom zijnen stillen voet, Laat uw ziel zich zoo ontplooien En haar bloemen om zich strooien Uit een vroom gemoed. Leer u aan de stilte laven - Waar het leven u geleidt: Zij is uwer veilge haven, Want zij is de groote gave Van de eeuwigheid. Sluit de stilte in uw gaarde, Wees in haar gelukkig kind: Al wie ze aan haar schoot vergaarde - Alle zaligen op aarde Hebben haar bemind. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 4 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 24