- 19 - JWIER[NGE>LJ' mee het feestweekend vrijdag begon, kende een hilarisch moment. In het bingospel ontbraken de getallen boven de 75, daardoor bleef bingo lang uit. "Dat heb je ervan als je spullen uit Hippo haalt!", schertste voorzitter Jan van Vliet. Waarop de be stuursleden zich ijlden om een ander apparaat te bemachtigen en het bingospel weer door kon gaan. Schager Courant 6 mei 2006 Taptoe sluitstuk van het eeuwfeest De taptoe was georganiseerd voor de ouderen in het dorp. De bewoners van Kapellehof stelden het zeer op prijs dat zij nog eens een taptoe moch ten meemaken. Een taptoe was in de jaren negen tig op maandagavond het sluitstuk van de Flora- en Visserijdagen. Een wervelde show werd dit keer op het A-veld bij Wiron gehouden in plaats van op het haventerrein. Anne Dieuw Dam-Hoep (vicevoorzitter) nam op 26 augustus 2006 namens het bestuur de Koninklijke erepenning in ont vangst uit handen van waarnemend burgemeester Marjan van Kampen-Nouwen. Schager Courant 9 augustus 2006 Tentoonstelling honderd jaar Flora In de sporthal het Kroaienest werd een grootse tentoonstelling gehouden. Het Florabestuur deed een oproep aan al haar leden voor materiaal over de jarige bloemenvereniging. Zij verzamelde di verse krantenknipsel, foto's, filmpjes en ander ma teriaal, waarmee in de sporthal een heuse tentoon stelling kon worden opgezet. Bij het verzamelen is gebleken dat er op vele zolders nog materiaal uit de oude doos te vinden was. In de Kapel die nu in Enkhuizen staat, ontdekte Anne Dieuw Dam een afbeelding van een Delftsblauw bord. Dit bleek een bord te zijn wat Flora ter gelegenheid van het twaalf en hal^arig jubileum had gekregen. Anne Dieuw vroeg zich af waar dit zou zijn gebleven en vroeg dit vervolgens aan de oud voorzitter. "Die hangt bij Ome Kees", wist hij te vertellen en oom Kees schonk het bord blij weer aan Flora. Tijdens de Flora werd als van ouds weer een stratenversiering georganiseerd. De winnende straat kreeg een bar becuepakket aangeboden. Schager Courant 1 november 2011 Florabestuur weer compleet Wat zou het jammer zijn als de oude traditie niet zou worden voortgezet, dachten Astrid Keijzer en een paar anderen. Die ook het artikel hadden gele zen dat bloemenvereniging Flora zoveel vacatures had, dat het voortbestaan werd bedreigd. Aan ac tieve mensen geen gebrek, maar deze mensen wa ren geen vergadertijgers. Het organiseren van ac tiviteiten was geen probleem, maar als boegbeeld functioneren of de papierkraam bijhouden dat was niets voor hen. Na de noodkreet van Flora meldde zich vijf mensen aan, die in de ledenvergadering werden benoemd. In november organiseerde Flora voor de vijfde keer een Herfstfair die werd gehou den bij Jan en Lien Bakker aan de Gesterweg. Tot Slot Dit jaar bestaat Flora 111 jaar, een taaie vereni ging die vele ups en downs heeft gekend, met de eeuwige slechte opkomst op de jaarvergaderin gen, de strijd om de bloemtent aantrekkelijk te maken voor publiek, het onzekere septemberweer, het wel of niet doorgaan van het vuurwerk. En ieder jaar lukt het Flora steeds weer, (mits er geen oorlog is) om er iets leuks van te maken. Misschien moet het zo zijn. Misschien kennen wij daarom juist dat 'Ongs blommefeest-gevoel' Bronnen: Thea Liefhebber-Buma: foto kermis Hofstraat; Jan Wessels: foto Anne Dieuw Dam-Hoep en burgemees ter Marjan van Kampen; Historische Vereniging Wieringen: foto met aangespannen paard en krantenknipsels. onderscheiden met de Koninklijke erepenning Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 4 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 19