zetten in samenwerking met de middenstand. De voorzitter van de middenstanders de heer Jo Takes deelde mede, dat er nog maar acht gegadigden waren in plaats van de minimaal verwachte zes tien. Over de invulling van dit onderdeel werd nog tot in de late uurtjes vergaderd. Wieringer Courant 1 en 2 september 1956. Flora bood haar leden twee goed verzorgde feestavonden aan. De heer C. Tijsen 30 jaar voorzitter, vele toespraken, vele cadeaus. Aan de vooravond van dit jubileum bood het bestuur van Flora haar leden een tweetal feest avonden aan, welke zaterdag- en zondagavond in concertzaal Wiron te Den Oever werden gehou den. De zaal was feestelijk versierd, terwijl ook het bestuur en oud-bestuur goed in de bloemen wa ren gezet. De bloemen waren een geschenk van het gemeentebestuur en verschillende verenigin gen en instellingen van Wieringen. Medewerking aan dit feest werd verleend door toneelvereniging 'Ontspanning na Arbeid', uit Hippolytushoef. Voor zitter Tijsen kon beide avonden een stampvolle zaal verwelkomen, waaronder de loco-burgemees ter de heer Bontkes en verdere genodigden. Een bijzonder woord van welkom richtte de voorzitter tot de enige overlevende oprichter van Flora de heer Cornelis Koorn Vzn. Vele sprekers voerden op deze avond het woord en brachten hun gelukwen sen. Als dank voor zijn dertig jarig voorzitterschap kreeg voorzitter Tijsen uit handen van bestuurslid Jb. Tijsen een elektrisch scheerapparaat aangebo den. De voorzitter van Flora dankte alle sprekers voor hun waarderende woorden en geschenken. Na het officiële gedeelte was het de beurt aan het Tempo-cabaret en O.N.A. De optredens vielen bij het publiek zeer in de smaak. Het was beide avon den reeds na middernacht toen voorzitter Tijsen het feest kon sluiten, zodat er voor het bal onder leiding van de Joanko's (Joost Bakker, André Vredenburg en Kors Bakker) niet veel tijd meer over bleef. Gouden Flora-feesten een groot succes. Burgermeester Kolff opende de tentoonstel ling. Zaterdagmiddag om precies 16.30 uur arri veerde burgermeester Kolff en echtgenote in de grote tentoonstellingstent om de officiële opening te verrichten van de Flora-tentoonstelling, welke werd gehouden ter gelegenheid van het 50 jarig bestaan van deze vereniging. Apollo had ter meer dere opluistering een mars door Den Oever ge maakt. Voorzitter Tijsen en de burgermeester spra ken woorden van welkom. Een zevental inwoners van Den Oever, die ter wille van de Flora-feesten een zweefmolen en draaiorgel hadden gekocht, werden hiermee gecomplimenteerd. De burger meester vond het prettig dat nu de middenstand van heel Wieringen aan deze tentoonstelling had meegedaan, zodat de oude vete die er tussen Den Oever en Hippolytushoef op dit terrein bestond door Hippolytushoef als vergeten is te beschou wen. Mevrouw Kolff opende daarna de tentoon stelling door het doorknippen van een lint, waarna de 11-jarige Grietje Tijsen, met haar prachtige lan ge vlechten, mevrouw Kolff een boeket bloemen aanbood. In het midden van de tent stonden de vele bloemstukken opgesteld, diverse stands wa ren om deze bloempracht heen gebouwd. Er wa ren rond de vijftien stands te bewonderen. Fantas tisch speelgoed viel te bewonderen bij de weduwe Lont-Moermond, waar behalve de kinderen ook vele vaders halt hielden. De goed opgezette 'vos senjacht' werd een succes, waarbij velen probeer den de vossen op te sporen. Zondagmiddag ging men onder aanvoering van Apollo naar het Wiron- sportterrein, waar krasse staaltjes paardendressuur te zien waren. Ook werd er Judo gedemonstreerd. Een groots en prachtig vuurwerk werd maandag avond op de werkhaven onder overweldigende belangstelling gadegeslagen. Dinsdag was de slui tingsdag. Een woord van lof voor de organisatie. Sluiting Florafeesten Den Oever. De familie Hegeman 50 jaar aan de kassa. De sluiting van de Flora-feesten bestond dins dagavond in hoofdzaak uit bekendmaking der diverse verlotingen. De voorzitter van de mid denstandsvereniging, de heer J.Takes verlootte door middel van een soort rad van avontuur op een humoristische manier de nummers van de en treekaartjes. In zijn sluitingswoord sprak de voor zitter van Flora zijn tevredenheid uit over deze Flo ra-feesten en bedankte allen die hieraan hadden meegewerkt. Hulde bracht de heer Tijsen aan de Floratent oorzaak electriciteitsstoring Donderdagmorgen raakte men met het in de grond slaan van de ijzeren pennen voor het vastzetten van de grote Flora-tent een kabel van de P.E.N. Het gevolg was dat een gedeel te van de bewoners in de Laan Blos van Tre slong zonder stroom zaten. Om circa 06:45 uur 's avonds was de schade hersteld. - 17 - JWIER[NGE>LJ' Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 4 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 17