op te heffen, daar buitenstaan ders geen belang blijken te stel len in haar bestaan. Spreker zou dit echter betreuren nu de ver eniging al 40 jaar bestaat. Na eni ge discussie blijkt men algemeen toch van mening te zijn dat niet tot ontbinding moet worden overgegaan en besluit men het werk onvermoeid voort te zet ten. De vereniging heeft nog een saldo van ruim 600 gulden. Tevens wordt er besloten om tijdens de Jubileumfeesten in september (6 september inhul diging Juliana, red.) een tentoon stelling te houden en hiervoor een grote tent te huren, geschikt voor bloemententoonstelling en er tevens stands in te plaatsen van middenstanders. Vier sep tember zou de opening zijn met een rondgang van een muziekkorps. De hoop werd gekoesterd, dat de vereniging over haar dieptepunt heen is en haar mooie werk nog lange jaren mag verrich ten. Flevobode 8 augustus 1948. 'FLORA' komt uit stekend voor de dag. De vereniging leeft weer op. In zijn ope ningswoord memoreer de de heer Tijsen een kort historisch overzicht met perioden van op en neergang in de ver eniging. Zag het er ver leden jaar niet zo best uit, de tentoonstelling 1948 liet zien dat Flora weer over het dode punt heen is. Bij een rondgang door de ten toonstellingslokalen in de juist gerestaureerde kleuterschool, waren weer vele prachtige bloemen en planten opgesteld. Het huren van een grote tent, zoals in de jaarver gadering in maart werd voor gesteld, is kennelijk niet door gegaan wegens te hoge kosten. (red.) Flevobode 8 september 1949. Den Oever houdt zijn jaar lijks bloemenfeest, georgani seerd door de Floravereniging. Het bestuur had een moeilijke opgave, namelijk een behoor lijk kermisterrein te vinden, daar het kermisterrein aan de Gast- huisweg door werkzaamheden onmogelijk was te gebruiken. Na lang zoeken en vele besprekin gen werd het terrein tussen Ab Buma en Jan Poel in de Hofstraat en het voormalige bussenplein het meest geschikt geacht. Er zijn dertien vermakelijkhe den, onder andere zweefmolen, draaimolen, schuitjes, schiettent, glasblazer, enz. enz.. Verder is er in de vier dagen nog een uitge breid feestprogramma. Jaarvergadering En toch werd het voor het be stuur steeds moeilijker iedereen tevreden te stellen. De secretaris besluit het jaarverslag van 1953 met de volgende verzuchting: "De Florafeesten zijn weer ten einde, het weer liet niets te wen sen over. Maar er lijkt wel geen animo meer voor te zijn, er zijn zo weinig bezoekers in de tent ge weest en hij was toch zo prach tig. Zo weinig bezoekers is haast nog nooit voorgekomen. Vanwege de overvloed aan kopij, beschrijven we nu de kroonjaren 50, 75 en 100 jaar. Wieringer Courant 24 maart 1956. Flora hield haar jaar vergadering. Voor de vereniging Flora was het zaterdagavond in hotel de Haan te Den Oever een belangrijke jaarver gadering. Flora bestaat namelijk op 8 septem ber van dit jaar 50 jaar en ter gelegenheid van dit feit werden er diver se plannen besproken om dit halve eeuwfeest van Flora waardig te vie ren. Het was een slecht bezochte vergadering. De voorzitter, de heer C. Tijsen, had gehoopt dat er minstens ook een 50 tal leden aanwezig waren, doch er konden in de slechts 16 van de ruim 270 leden worden ge teld. De bespreking over de tentoonstelling en feestelijkheden nam natuur lijk veel tijd in beslag. Het bestuur had gedacht een grote tent op te - 16 - Albert (Ab) Buma met zijn dochtertje Thea circa 1949, Hofstraat, met op de achtergrond de kermisschuitjes. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 4 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 16