FLORA 111 Jaar Deel 3 FLORA! door Tiny v. Teulingen-Molenaar en Ton Bakker 1946. 40 Jarig bestaan van de Flora. De gezamenlijke besturen van de Oranjevereni ging 'Oost Wieringen' en de bloemen vereniging Flora besloten de Koninginnedag en het veertigja rig jubileum van Flora feestelijk te herdenken. De datums der feestdagen werden vastgelegd op 31 augustus en 1, 2 en 3 september. Er was een etala gewedstrijd uitgeschreven. Op zaterdag 31 augus tus werd 's morgens begonnen met een rondgang van Apollo door Den Oever en Oosterland. bloemen. Des middags waren er turndemonstraties. Zondag 1 september werden voetbalwedstrijden gehouden tussen Wiron I, Watervogels, Succes I en HRC. Het waren sportieve wedstrijden, waarbij de bekers op Wieringen bleven. Op maandag werden verschillende behendigheidsspelen gehouden waar onder een drie-pijpen-race voor paren en tonste- ken. Dinsdag was er een gekostumeerde wedstrijd ringsteken met paard en wagen voor paren. Al met al weer een geslaagd feest. De oproep aan het begin van de feesten: Laat ieder meewer ken om de feesten te doen slagen. Steekt de vlag gen uit, Oost Wieringen viert feest! De vlag in top! Ieder werkt mee, dus... zet 'm op! Velen hadden hier gehoor aan gegeven. Bloemen en planten inleveren op Vrijdag a.s- van 1012 en van 24 uur in de Kleuter school te Den Oever. Daarna werd de bloemententoonstelling, dit jaar in de kleuterschool aan de Gasthuisweg, ge opend door burgermeester Kolff. De beide loka len van de school waren gevuld met een keur van Wieringer Courant 24 maart 1948. Jaarvergadering Flora, Den Oever. Vrijdag 19 maart hield Flora na 2 jaar haar jaar vergadering. Voorzitter Tijsen sprak in zijn ope ningswoord de gedachte uit om de afdeling maar Cor van Kees van Maartje en Gré Kaan. Tijdens de Florafeesten in september 1946 behaalde Cor Tijsen en Gré Kaan de 2e prijs met het ringsteken. W1ER1NGEN_

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 15