Overleden in 1917 op Wieringen 33 Cornelis Koger, 13-11,09:00 uur, wijk A 69e, 71 jaar, timmerman, geboren te Zijpeen wonende te Wieringen, echtgenoot van Trijntje Zomerdijk, zoon van Pieter Koger en Trijntje Stoffels. Aangegeven door zoon Dirk Koger, 39 jaar, uitvoerder te Amersfoort en GerritVink, 38 jaar, broodbakker te Wieringen. 34 Cornelis Everts, 22-11, 05:30 uur, wijk C 62, 80 jaar, geboren en wonende te Wieringen, weduwnaar van Geertje Ruiter, zoon van Pieter Everts en Maartje Kooij. Aangegeven door zoon Simon Everts, 44 jaar, land bouwer en Willem Frederik Lub, 52 jaar. 35 Cornelis Wagemaker, 26-12, 14:30 uur, Wijk B 40, 82 jaar, landbouwer, geboren en wonende te Wieringen, weduwnaar van Neeltje Lont, zoon van Simon Wagemaker en Geertje Scheltus. Aangegeven door zoon Si mon Wagemaker, 50 jaar, visser en Willem Frederik Lub, 52 jaar. De wijken waren: Wijk A: Polder Waard-Nieuwland, Oosterland, Den Oever en Gest; Wijk B: Stroe Wijk C: Hippolytushoef, Noordburen, Elft, Belt, Normer, Oosterklief, Zandburen, Westerklief en Hoelm Wijk D: Westerland, De Haukes, Poelweg, Hollebalg, Noorderbuurt en Dam Bronnen: wiewaswie.nl, allefriezen.nl en familysearch.com door Bob Gorter De lijst met de opgaven van de namen van degenen die in 1917 zijn overleden op Wieringen begint met twee onbekende mensen, akte 1 en akte 2. 1 Onbekend, 1-1, 14:00 uur, "aan den Bierdijk uit zee is aangebracht het lijk van een onbekend per soon van het mannelijk geslacht". Aangegeven door Cornelis Gijsbertus Post, 50 jaar, gemeenteveld wachter en Theodoras Hendrikus Boersen, timmerman. 2 Onbekend, 7-1, 13:30 uur, "aan den Westerlanderdijk uit zee is aangebracht het lijk van een onbe kend persoon van het mannelijk geslacht". Aangegeven door Cornelis Gijsbertus Post, 50 jaar, ge meenteveldwachter en Anthoon Zomerdijk, 60 jaar, keurmeester. Twee mensen, hier totaal onbekend. Hun familie wist alleen dat ze'op zee waren gebleven'. Hoe en waar zou altijd een raadsel blijven. Dat is vreselijk om te bedenken. Degene van wie je hield zou nooit meer thuis komen. Op Wieringen kon men niet anders doen dan zorgen vooreen begrafenis. Het werden natuurlijk anonieme graven. De gemeente zorgde er voor dat alles geregeld werd. Dat was vroeger ook al zo, getuige dit fragment van een rekening uit 1792: De tekst luidt: "Anderen uitgaave Wegens begraven van Drenkeldooden bij Ordonnantie gedaan. Betaalt aan Jacobus van Pome- ren, Schout van den Eijlande Wieringen een somme van Agt Gulden, wegens het doen begraven van een drenkel- dood aldaar; volgens Hun Edele Mogende Ordonnantie van den 16e Augustus 1792 gequiteert hier bij overgelegt, dus alhier de voorzeide 8:-:- Schout Jacobus van Pomeren kon dus de kos ten declareren, waarschijnlijk bij de Staten van Holland. - 12 - ■J/tZl-Z'. s'// s/t - Ai//zrsi <r>si w 7 Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 4 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 12