Even kennis maken Twee gouden vroegmiddeleeuwse munten van Westerklief op Wieringen Mijn naam is Joost Lubbers, ik woon in Middenmeer. Al mijn hele leven ben ik geïnteresseerd in alles wat met archeologie te maken heeft. Ik ben sinds vorig jaar voorzitter van de Archeologische Werkgroep Kop van Noord-Holland opgericht in 1974 door Diederik. Wij zijn aangesloten bij de landelijke Vereniging van Vrijwilligers in de Archeolo gie (AWN). Wij horen tot Afdeling 9,waarvan ik bestuurslid ben. Ons werkgebied behelst heel noordelijk Noord-Holland dus ook het mooie Wieringen. Wij hebben de afgelopen jaren vele mooie opgravingen mogen doen in samenwerking met verschillende archeologen. Ook hebben wij goede contacten met de gemeenten en wij zijn als groep de aangewezen instelling om melding te doen aan gemeenten als er zaken fout dreigen te gaan op het gebied van archeologie. Hierbij kunnen wij natuurlijk uw hulp goed gebruiken, want u bent in dit soort zaken onze ogen en oren in het veld. Wij zijn iedere woensdagavond aanwezig in de Nieuwe Nes in Schagen, waar u zonder afspraak altijd welkom bent om vondsten te laten zien of ons te vragen om eens 'samen met u' ergens te gaan kijken. Wij zijn als werkgroep best trots op een grote verscheidenheid aan kennis die een ieder heeft. Hierdoor kunnen wij veel soorten vondsten determineren en op een juiste manier registreren. Hiermee hopen wij ook op Wieringen een rol te gaan spelen en beginnen alvast met de determinatie van twee prachtige munten gevonden hier op Wieringen! Veel leesplezier! door Frans Diederik Imitatie Solidus van Lodewijk de Vrome Gouden 'solidus' van Lodewijk de Vrome (814-840). Het betreft hier een Friese imitatie van de oorspronkelijke munt. Niet alleen is het reliëf laag, ook zijn de teksten niet leesbaar; de muntsnijder begreep niets van de let ters. Uiterst zeldzame vondst van Wieringen Westerklief. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 3 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 7