Evenementenkalender lijke betrokkenheid hoog in het vaandel had staan. Als vrijwilliger hadden zij, ook buiten de historie om, een lange staat van dienst, maar vooral voor Wieringen ging het hart sneller kloppen en de ke ren, dat ik het mooie stekkie aan het Amstelmeer waar ze woonden bezocht, gaf me altijd een warm en welkom gevoel. In september 2009 mochten wij de toenmalige koningin Beatrix tijdens de Flora- en Visserijdagen in Den Oever ontvangen op de zolder van de coö peratie. Er mocht een beperkt aantal gasten aanwe zig zijn. Het was belangrijk, dat Jaap en Nel daarbij zouden zijn. Ze waren zeer vereerd en stonden keu rig in Wieringer kostuum bij onze kraam en waren het visitekaartje van onze vereniging. Zij stonden daar vol trots en de koningin complimenteerde het echtpaar, voordat Jaap kon vertellen en uitleggen hoe de uitdrukking 'Op je geld zitten' was ontstaan. Nog steeds actief en betrokken, waren de laatste jaren niet altijd even gemakkelijk. Minder wor dende gezondheid, ongelukjes en ongemakken, zijn dingen waar je niet om vraagt. Het optimisme waarmee dit werd opgepakt, kun je bewonderens waardig noemen. Voor mijn gevoel bleef Jaap altijd positief tegen de dingen aankijken. Hij bleef genie ten van het leven om zich heen, maar toch komt dan onverwachts het droeve nieuws van zijn over lijden. Vanaf deze plaats wil ik Nel nogmaals heel veel sterkte toewensen voor de toekomst. Zij verloor haar allerliefste maatje en wij verloren een markan te, integere en lieve man, die heel, heel veel voor onze vereniging heeft gedaan. Daar zullen we hem eeuwig dankbaar voor zijn. Jaap, rust zacht Najaarslezing Donderdag 9 november organiseert de Histori sche Vereniging Wieringen een lezing in het Viking schip in Den Oever. De avond wordt verzorgd door de Archeologische Werkgroep Kop van Noord-Hol land. Voor de pauze zal archeoloog Frans Diederik uit Schagen een lezing houden over de invloed van de Vikingen binnen Europa. Frans Diederik heeft meer dan veertig jaar erva ring met de archeologie van Noord-Holland, en is gespecialiseerd in aardewerk; met name prehisto risch en Romeins-inheems. Na de pauze volgt een interactief programma. Het publiek wordt uitgenodigd om vondsten die zij in de tuin of in het veld hebben gevonden te laten determineren. De deskundigen kunnen ver tellen hoe oud een object is en waar het vandaan komt. De aanwezigen krijgen de ruimte om vragen te stellen aan de onderzoekers. De aanvang van de lezing is 20.00 uur. Leden hebben gratis toegang en ontvangen een con sumptiebon. Niet leden betalen €5,- inclusief een consumptiebon. Kerstmiddag in de Nicolaaskerk Op de derde zondag van december zal om half vier in de middag de kerkklok luiden op Wester- land. In navolging van het overweldigende suc ces van afgelopen jaar organiseert de Historische Vereniging Wieringen op zondag 17 december een kerstmiddag in de Nicolaaskerk. Het programma bestaat uit een samenspel tussen live muziek en een verhaal van vertelkunstenaar Simon de Haan. In het volgende nummer van Op de Hoogte vindt u het volledige programma van de kerstmiddag en informatie over de kaartverkoop. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 3 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 6