want OP=OP! Van de redactie Op zoek naar een origineel cadeau? Koop dan de Wieringer Skeurkalender 2018 Historische Vereniging Wieringen Wieringer Skeur kalender In dit nummer de eerste aflevering van de ru briek Archeologische vondsten op Wieringen. Op Wieringen zijn verschillende hobbyisten met een metaaldetector die een verzameling bodem vondsten hebben opgebouwd. Vaak liggen deze vondsten verborgen in een la of in een kast bij de verzamelaar thuis. Dat is jammer, want ze kunnen ons iets vertellen over de oude bewoning op Wie ringen. In de nieuwe rubriek geeft de Historische Vereniging Wieringen verzamelaars de gelegen heid om hun vondst in beeld te brengen en te laten determineren door leden van de Archeologische Werkgroep Kop van Noord-Holland. Vervolgens schrijft een van de leden een artikel over de betref fende vondst, dat in ons blad wordt gepubliceerd. In de eerste aflevering maakt u kennis met Joost Lubbers, voorzitter van de werkgroep, en schrijft ar cheoloog Frans Diederik een artikel over twee oude munten, die zijn gevonden op Wieringen. Wilt u ook een bodemvondst laten determineren? Neem dan contant op met de redactie, het mailadres en tele foonnummer vindt u in de colofon. Verder vindt u in dit blad een verscheiden heid aan verhalen, geïllustreerd met mooie foto's. Veel leesplezier in deze derde uitgave van het jaar. Vriendelijke groet, Ina Schoenmaker- Wiegman De Wieringer Skeurkalender. Een 'kalender mit n r\ ouwe foto's, verhaalkes en spreuke in het mooie Wie- ringer dialect'. Et is een soort 'ongthaastkalender' Je hoort de ouwere Wieringers oftig klage dat de tijd al maar harder gaat. Hang deuze kalender aan et skot en je ken niet oafwachte om het vollegende blaadje oaf te 'skeure'. Den ken de tijd erreg langzaam gaan! Lees de Wieringer tekste en geniet van de prachtige plaat jes uut et verleden. Foer de 'jongere ouwere' efkes een moment om alle social media te ontlope. Voel et blaadje papier en geniet om de dag van et heerlijke (oaf)skeurmoment! Lees et dialect van jullie grommoeder en grovvader van dut voermalig eilangd en geniet van de bezonde- re humor. Benne je foerouwers niet hier geboren, et is nooit te laat om echt in te burgere. De Wieringer Skeurkalender is verkrijgbaar bij de vol gende adressen: - Hippolytushoef: de Wieringer Boekhandel en Formido. - Den Oever: Bij de Kade, Bakkerij Idema, 't Theeater Trien van de Gest, CIV en Viscentre 't Wad. - Ook bestellen via de webshop is mogelijk: www.historischwieringen.nl Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 29e jaargang nr. 3 - 2017

Op de Hòògte - Wieringen | 2017 | | pagina 4